Исмаил Иса с важен гол за Шериф, отборът му триумфира със Суперкупата на Молдова

Българският нападател Исмаил Иса се разписа и помогна на отбора на Шериф Тираспол да спечели за пети път в историята си Суперкупата на Молдова по футбол. В спора за трофея Иса откри резултата в десетата минута с добавка отблизо, а шампионите победиха носителя на националната купа ФК Тираспол с 2:0. Бившият нападател на Левски и Литекс беше заменен в 58-ата минута от Марко Марковски, а в следващата атака Бенжамен Балима оформи успеха с глава след центриране в пеналта на Александър Пащенко.

Българският вратар Георги Георгиев, който е ново попълнение в състава на Шериф, остана на резервната скамейка. За ФК Тираспол като резерва след почивката пък влезе друг българин - Георги Каранейчев. Той получи отличен шанс да изравни в
52-ата минута, но от упор стреля право в стража на съперника Дмитрий Стажила.