Реал Мадрид без Кристиано стигна до 3:3 на "Аноета"

Отборите на Реал Сосиедад и Реал Мадрид направиха зрелищно 3:3 в мач от предпоследния 37-и кръг в Примера. Гонсало Игуаин (6) и Хосе Кайехон (57) вдъхнаха увереност на мадридистите, но Чаби Прието (64 - дузпа) и Антоан Гризман (78) изравниха. Сами Кедира (80) и Прието (90+3) завършиха шоуто. Ремито обаче отдалечи "чури урдин" от мечтаната Шампионска лига. Кръг преди края сансебастианци изостават с две точки от Валенсия.

Кристиано Роналдо остана извън групата заради мускулни болки. Жозе Моуриньо заложи в нападение на експериментално каре - Гонсало Игуаин, подкрепян от Хосе Кайехон, Лука Модрич и Кака. Филип Монтание подреди 4-2-3-1 с централен нападател Иманол Агирече.

Още в първата минута Гонсало Кастро шутира, но извън целта. В шестата Игуаин получи подарък и успя да открие резултата. Като последен в защитата Микел Гонсалес подаде топката на Пипа и аржентинецът технично пусна покрай вратаря Клаудио Браво за 15-ия си гол в Ла Лига - 0:1. До края на полувремето сякаш имаше един отбор на терен - домакините. Баските обаче изпуснаха няколко прекрасни положения, а Диего Лопес показа истинска класа.

В осмата минута Иманол Агирече надигра Рикардо Карвальо, но шутира прекалено високо. В 11-ата "белите", облечени днес в резервните си тъмни екипи, сбъркаха при корнер, но Микел от съвсем близо не уцели вратата. В 20-ата Диего Лопес по брилянтен начин протегна ръка и спаси удар с глава на Антоан Гризман от пет метра. В 22-рата стражът на "лос меренгес" изби в корнер изстрел на Агирече. В 32-рата Агирече игра с глава, Гризман надскочи Майкъл Есиен, но топката се чукна в главата на ганаеца и мина на сантиметри от близката греда.

В 39-ата Алберто де ла Бейя центрира отляво, но ударът с глава на Гризман не се получи. В 41-вата Лопес пак беше последна преграда след далечен шут на Чори Кастро. Последното положение за полувремето беше отново за Гризман, който отне топката от крака на Агирече, но не улучи вратата.

В 49-ата Диего Лопес се прояви с нова лъвска намеса, избивайки удар на Агирече. В 53-ата Иниго Мартинес се размина с автогол, като топката почти облиза гредата при опит за изчистване. В 57-ата нелогично Мадрид вкара втори гол. Кака намери Кайехон, който не позволи кълбото да падне и преодоля Браво - 0:2. Това обаче не отчая баските и те продължиха с атаките. В 63-ата минута Сами Кедира глупаво не прибра ръката при центриране и съдията назначи дузпа. Чаби Прието не сбърка от 11-те метра.

В 78-ата Гризман беше изпуснат и засече топката от седем метра в мрежата след центриране на Карлос Мартинес. В 80-ата Кедира отново даде преднина на Реал Мадрид. Месут Йозил даде маркова асистенция и съотборникът му в германския национален тим отбеляза. В 93-ата минута Чаби Прието зарадва "Аноета", успявайки да надвие Диего Лопес от паднало положение.

В последния кръг тимът на Монтание гостува на борещия се за оцеляване Депортиво Ла Коруня. Валенсия пък играе в Андалусия със Севиля.

Снимки: Getty Images/Guliver