ЦСКА се бетонира трети след разгром - сектор "Г" бойкотира и прави шоу, но извън терена

Отборът на ЦСКА си гарантира третото място в "А" група след домакински разгром с 3:0 над Пирин (Гоце Делчев) в мач от 29-ия кръг на родното първенство. С основна заслуга за армейската победа бе бранителят на гостите Атанас Дреновички, който първо направи глупава дузпа, която Платини реализира, а после си отбеляза и комичен автогол. В края на срещата Спас Делев след техничен удар с пета оформи крайното 3:0.

Срещата се игра пред обидно малко зрители по трибуните. За сметка на това агитката на червените бе извън стадиона, на трибуните на Колодрума, където запали множество димки и факли, но се бе обърнала с гръб към терена в знак на протест срещу лошото управление на клуба.

Домакините започнаха по-активно срещата. В 10-та минута Анисе се откъсна по дясното крило и центрира към Варела, но стражът на гостите Абди Абдиков със сетни сили пресече паса.

В 26-та минута изстрел на Сержиньо от 25 метра премина през ръцете на Абдиков и се отби в напречната греда.

Малко по-късно Венци Василев засече с глава центриране от фаул, но сантиметри не му достигнаха да отбележи гол.

Така се стигна до 41-та минута, в която Мишел Платини откри резултата след точно изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена за глупава игра с ръка на Атанас Дреновички, който направи нарушението при безобидна ситуация след центриране от корнер.

След почивката играта стана още по-вяла.

Скуката бе нарушена от Костадин Стоянов в 75-та минута, когато излъга трима противникови футболисти, но шутът му от границата на наказателното поле излезе в аут.

Четири минути по-късно армейците поведоха с 2:0. Те организираха добра атака, която завърши с центриране по земя на Лукас Саша. Дреновички опита да изчисти топката преди тя да достигне до Анисе, но не успя. Наложи му се да се пробва още веднъж, но при повторния си опит с техничен външен фалц я прати в собствената си мрежа.

В 87-та минута пробив на Ивайло Чочев отляво завърши с пас към непокрития Спас Делев, който вкара с пета за крайното 3:0 за ЦСКА.

По този начин червените си гарантираха и на теория третото място, което бе последното даващо право на излаз в европейските клубни турнири през следващата състезателна година. Останалите три места са за Левски, Лудогорец и Берое.