България позна: ЦСКА спаси Локо (Сф) (видео)

Локомотив (София) остана в "А" група. Това стана благодарение на ЦСКА, който очаквано загуби гостуването си на столичните железничари, които успяха да се изравнят по точки с Ботев (Враца). Локо обаче е с по-добри показатели от Ботев в мачовете помежду им и така избегна изпадането.

Иначе Локомотив поведе с два бързи гола до 30-та минута, реализирани от Искрен Писаров и Димитър Илиев. В 73-та минута юношата на армейците Григор Долапчиев оформи крайното 2:1 за столичните железничари.

В тази среща ЦСКА игра с куп юноши и резерви. В титулярния състав място намериха Богомил Христов и Васил Попов, а след почивката се появиха Долапчиев, Стоянов и Чорбаджийски.

Предвид странния състав на червените, Локомотив наложи пълно превъзходство още с началния съдийски сигнал. Това поведение бързо даде резултат и в 7-та минута Искрен Писаров реализира с глава след центриране на Пеев отдясно и много груба грешка на червения вратар Божидар Стойчев. На 2:0 покачи Димитър Илиев, който в 29-та минута засече центриране на Маркиньос от фаул.

В тези минути ЦСКА избягваше да атакува опасно и логично ударите по посока на локомотивската врата бяха или слаби, или неточни.

След почивката игровото поведение на двата отбора не се промени кой знае колко, но все пак армейците успяха да стигнат до почетно попадение.

Това стори в 73-та минута Григор Долапчиев, който получи добър пас от Спас Делев и с премерен шут реализира за крайното 2:1 за Локо.

Снимки: Илия Стоименов, Sportal.bg