ЦСКА разгроми Локомотив и докосва титлата (видео)

ЦСКА (Москва) е на крачка от титлата в Русия. "Армейците" разгромиха с 4:1 Локомотив (Москва) в столичното дерби от 28-ия кръг на Премиер лигата и се нуждае само от още една победа, за да триумфира със златните медали. Задачата на отбора на Леонид Слуцкий бе значително улеснена от грешната стъпка на все още действащия първенец Зенит, който се провали при гостуването си на Ростов и стигна само до 1:1. До края на сезона на ЦСКА предстоят домакинство на Кубан и гостуване на Ростов, а Зенит, който вече изостава на 5 точки от лидера, приема Волга и гостува на Амкар.

Срещу колебливия състав на Локомотив ЦСКА демонстрира в максимална степен огромния си потенциал в атака и не остави никакви шансове на тима на Славен Билич. Още до почивката "армейците" водеха с 3:0 след две попадения на Вагнер Лав и едно на Ахмед Муса. Дмитрий тарасов намали в началото на второто полувреме, но резервата Сейду Думбия затвърди успеха на символичните гости.

Вагнер Лав откри резултата в 6-ата минута след поредица от карамболи и безмилостен удар, направил безпомощен вратаря на Локо Дарио Крешич. В средата на полувремето Алан Дзагоев центрира прострелно към Муса, който с шпагат засече топката в мрежата - 0:2. Третият гол стана след удар на Кейсуке Хонда и лоша намеса на Крешич. Вратарят на "железничарите" изби топката право на крака на Вагнер Лав, който отблизо не сбърка.

След почивката Тарасов намали на 1:3 след разконцентрирана игра на отбраната на ЦСКА. "Армейците" обаче контролираха двубоя и в 74-ата минута сложиха точка на спора. Влезлият като резерва Думбия се завъртя в наказателното поле и прати топката под плонжа на объркания Крешич.