Терек отказа Анжи от Шампионската лига (видео)

През есента Анжи даде заявка да се бори за титлата в Русия, но с колебливото си представяне във втората половина от сезона пропусна възможността да се класира дори на второто място, което дава право на участие в Шампионската лига. Днес тимът на Гуус Хидинк отстъпи с 0:1 на Терек и два кръга преди края единствената му цел е да запази третата си позиция. Победното попадение за домакините от Грозни реализира Факундо Пирис в 27-ата минута. Уругвайският полузащитник се разписа след многоходова комбинация, заварила неподготвена защитата на Анжи.

Анжи излезе без голямата си звезда Самуел Ето'о, който се появи като резерва след почивката. Терек доминираше от самото начало на мача и пропусна няколко голови положения. Отборът на Станислав Черчесов заслужено откри резултата в средата на първото полувреме, когато Аилтон подаде към Жозе Маурисио, той пропусна за Пирис и уругваецът опъна мрежата.

През втората част Анжи създаде няколко опасни ситуации пред вратата на Терек. Най-близо до гола беше Ласина Траоре в 72-ата минута. Нападателят преодоля Антон Амелченко, но след това уцели гредата.

Успехът позволи на Терек да измести Краснодар от 8-ото място в класирането. В последните два кръга тимът от Грозни гостува на вече изпадналия Мордовия и приема Локомотив (Москва). Две победи и благоприятно развитие на останалите мачове могат да класират бившия отбор на Благой Георгиев за Лига Европа.