Гол за Ивелин Попов и победа на Кубан срещу БГ Амкар (видео)

В мач от 28-ия кръг на първенството на Русия отборът на Кубан победи Амкар с 4:0, като един от головете отбеляза нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов. Домакините от Краснодар поведоха с 2:0 с два гола на Ибрахима Балде в 8-ата и в 42-ата минута. В 44-та минута с удар от границата на наказателното поле Ивелин Попов изпрати топката в мрежата на Сергей Нарубин - 3:0 за Кубан. В 69-та минута Попето бе сменен от Маркос Пицели, който с гол от дузпа в 76-ата минута оформи крайния резултат - 4:0 за Кубан.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха Благой Георгиев и Захари Сираков, който бе сменен в 66-ата минута от Митар Новакович. В днешния мач и Ивелин Попов, и Захари Сираков получиха жълти картони. След победата Кубан е на 6-о място във временното класиране на Премиер лигата с 47 точки. Амкар е на 14-о място с 25 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 60 точки, следван от Зенит - 57 точки, Анжи - 50 точки.