Ивелин Попов срази Ростов с два гола (видео)

В среща от 27-мия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Кубан победи като гост Ростов с 2:0, а герой на мача стана нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов. В 48-та минута при атака на гостите от Краснодар топката попадна в българина, който бе пазен от двама защитници на ростовчани, но успя от движение да изпрати топката в мрежата на вратаря на ростовчани Стипе Плетикоса - 1:0 за Кубан, след което изрази бурно радостта си от отбелязания гол и получи жълт картон.

В 56-та минута полузащитникът Алексей Ионов преодоля двама защитници на Ростов и подаде на Попов, който от точката на дузпата отново изпрати топката в мрежата на Плетикоса - 2:0 за Кубан. А в 67 минута българския нападател на Кубан можеше да направи хеттрик само за 19 минути игра - българският нападател излезе сам срещу хърватския вратар на Ростов, но стреля малко несериозно и Плетикоса лесно хвана топката.

В 78-та минута Попето бе сменен от Артур Тлисов. Със спечелените три точки отборът на Кубан излезе на пето място във временното класиране на руското първенство с 44 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) - 60 точки, следван от Зенит - 54 точки и мач по-малко, Анжи - 47 точки и мач по-малко, Спартак (Москва) - 44 точки.