Жо и компания препънаха Динамо (Москва)

Динамо (Москва) и Краснодар завършиха 1:1 в двубой от 28-ия кръг на Премиер лигата. Евентуална победа щеше да утвърди столичани на 4-ото място в класирането, но сега тимът на Дан Петреску има равен брой точки с Кубан и Рубин. Гостите изненадващо поведоха в 52-ата минута с гол на Маурисио Перейра, но младата звезда на Динамо Александър Кокорин изравни в 69-ата. Бившият футболист на Левски Жоао Жоазиньо изнесе поредния си силен мач за "биковете" и асистира за гола на Перейра. От началото на сезона Жо има 13 завършващи подавания - повече от всеки друг в първенството.

Динамо беше без голмайстора Кевин Курани, но след контузия Кокорин се завърна в стартовия състав. Домакините бяха по-активният отбор до почивката, но няколко майсторски спасявания на Александър Филцов запазиха двете нули на таблото. В началото на второто полувреме Маурисио Перейра откри резултата след пас на Жоазиньо. Отговорът на Динамо не закъсня и Кокорин вкара хубав гол за 1:1. Руският национал овладя дълго подаване на Владимир Гранат и елегантно прехвърли Филцов.