Олимпиакос смаза ЦСКА (М) и ще защитава титлата си в Евролигата

Олимпиакос (Пирея) смаза ЦСКА (Москва) в полуфинал на Файнъл 4 на Евролигата и по този начин си осигури шанс за защита на титлата. Гърците не оставиха никакъв шанс на руския хегемон, който на моменти изглеждаше неадекватно на терена в “О2 Арина” и съвесем заслужено спечелиха със 17точки разлика - 69:52. През цялото време тимът от южната ни съседка бе подкрепян мощно от няколко хиляди свои фенове.

И двата отбора започнаха срещата видимо изнервени, като първите няколко минути бяха надлъгване, след което ЦСКА успя да поведе с 8:4. Олимпиакос отговори със шест точки поред за 8:10 след 4 минути игра. Лидерът се смени още няколко пъти, преди Кайл Хайнс да вкара за 17:21, а Костас Слукас да наниже важна тройка пет секунди преди финалната сирена, с която да фиксира резултата след една част на 17:24 в полза на гърците.

Шампионите продължиха да трупат разлика и след подновяването на играта. Перо Антич вкара тройка за 20:29, а нов кош на Антич, след малко повече от 13 минути игра донесе на “червените” и първата двуцифрена преднина в мача – 23:33. Наказателната акция на Олимпиакос течеше с пълна сила, а точките в тяхна полза продължиха да се трупат. Две минути преди почивката те поведоха с 27:40, a до края на полувремето ЦСКА вкара само една точка и двата тима се оттеглиха да почиват при 28:40.

Безобразното представяне на отбора на Еторе Месина продължи и през второто полувреме, когато руснаците не успяха да вкарат кош повече от три минути, а разликата достигна рекордните до момента 17 точки – 28:45. Грузинският център Гиорги Шермадини направи глупаво неспортсменско нарушение, но ЦСКА отново не успя да се върне в мача. Олимпиакос умело бранеше преднината си и след 30 минути бе напред с 36:53.

В 33-та минута на двубоя преднината на шампионите чукна 20 точки - 40:60, а оттук насетне те играеха за време, което безотказно работеше в тяхна полза. Милош Теодосич, който бе бледа сянка на себе си вкара първата си тройка чак в 35-та минута на срещата. В заключителнтие моменти фанатичните привърженици на Олимпиакос започнаха да възпяват Перо Антич с рефрена "Перо Антич, але, але". В крайна сметка изходът от мача бе в полза на тима на Йоргос Барцокас, който се прибра в съблекалнята при резултат 52:69 в своя полза.

Кайл Хайнс и Перо Антич бяха единствените играчи на Олимпиакос, преминали границата от 10 точки, реализирайки по 13 точки. Василис Спанулис и Стратос Перпероглу пък добавиха по 8.

Сони Уиймс вкара 13 за ЦСКА, а Виктор Хряпа остана с 11.

ЦСКА (МОСКВА) – ОЛИМПИАКОС 52:69 (17:24, 11:16, 8:13, 16:16 )

ЦСКА (МОСКВА): Милош Теодосич, Арън Джексън, Виктор Хряпа, Сони Уиймс, Саша Каун (Владимир Мицов, Зоран Ерцег, Теодорос Папалукас)

ОЛИМПИАКОС: Ейси Лоу, Василис Спанулис, Костас Папаниколау, Йоргос Принтезис, Джош Пауъл (Кайл Хайнс, Перо Антич, Стратос Перпероглу, Гиорги Шермадини, Костас СЛукас, Димитриос Кацивелис)