"А" група мираж за Спартак (Плевен) след драматичен мач с Раковски

Шансовете на плевенския Спартак за изкачване в А група вече са илюзорни след като тази вечер отборът  на Стефан Колев завърши 2:2 у дома с Раковски. Двубоят е от 23-ия кръг на първенството на Б група. Двата отбора изиграха интересен, двуостър, но абсолютно коректен двубой. Доказателство за последното е липсата на наказателни картони. За сметка на това обаче домакините доиграха последните 15 минути с 10 футболисти. Влезлият като резерва Станислав Краев се контузи, а треньорът Стефан Колев вече беше извършил трите смени.

Първоначалните прогнози за бъдещето на Краев са доста мрачни, тъй като съмненията са за скъсани връзки. Иначе съперниците си размениха по едно полувреме. Първата част бе за гостите. Голова опасност обаче имаше най-напред срещу вратата на Раковски, но Николов спаси удара на Раденцов. 2 минути по-късно в 16-ата Георги Стоянов уцели гредата на плевенската врата. Най-чистото си положение домакините пропиляха чрез Киров в средата на полувремето. В 27-ата минута обаче Раковски вече имаше гол аванс. Реализира го Стоянов с глава след центриране на съотборник. 7 минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Плевенската отбрана сгреши, Стоянов овладя и подаде на Атанасов, който вкара за 2:0.

Десетина минути по-късно Шопов от Спартак стреля от 5 метра, но в тялото на Николов. Разочарован от видяното на почивката си тръгна кметът на Плевен проф. д-р Димитър Стойков.

През втората част обаче плевенчани доминираха. В 60-ата минута Блажев центрира, но Енчев от гостите спря топката с ръка и Христо Ристосков отсъди дузпа, която Раденцов реализира за 1:2. Секунди по-късно защитник на Спартак изрита топката напред, но непредвидливо излезлия страж на гостите Николов се размина с нея и Киров изравни – 2:2. До края на мача само веднъж имаше добра атака, но Атанасов не успя да преодолее резервния вратар на домакините Васил Тодоров.