Голов рекорд в първенството постигна Калиакра срещу Светкавица

Калиакра разгроми Светкавица с 5:2 в 23-ия кръг от първенството на единната "Б" футболна група. В двубоя тимът от Каварна постигна голов рекорд за това първенство, като реализира почти всички стопроцентови положения, създадени за 93 минути игра. Головата серия постави обаче Даниел Граматиков от Светкавица, който в 15-ата минута при изпълнението на ъглов удар скочи най-високо и вкара топката в мрежата на своя отбор - автогол и 1:0 за Калиакра.

Александър Събев удвои за Калиакра в 27-ата минута след самостоятелен пробив по левия фланг. Две минути след почивката Цветан Илиев от Търговище намали на 2:1 след неразбирателство на защитниците от Калиакра. Третото попадение бе дело на централния нападател Иван Петков, който преодоля двама от бранителите на Светкавица, а след това и вратаря Мирослав Григоров - 3:1.

В 60-ата минута Цветан Илиев опита да изненада с фронтален шут Христиан Славов от двадесетина метра, но каварненският вратар отрази удара му. Това, което не успя да направи капитанът на гостите, постигна Александър Събев от Калиакра.

В 68-ата минута той опита стрелба от 35-36 метра и напусналият поста си страж на Светкавица само изгледа как топката се оплита в мрежата зад него - 4:1. Рекордният за домакините гол отбеляза резервата Пламен Димитров в 79-ата минута, когато завърши комбинация с Ивелин Костов и отблизо простреля Мирослав Григоров - 5:1. В 90-ата минута отборът от Търговище получи право на 11-метров наказателен удар и Николай Чипев от бялата точка оформи крайният резултат - 5:2.