Без българско участие в 1/2-финалите на Серия А2 при жените

Волейболният отбор на Санитарс Металеге (Мадзано) загуби гостуването си на ИХФ Волей (Фрозиноне) с 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) и отпадна на 1/4-финалните плейофи в италианската Серия А2 при жените, след като в първия мач отстъпи с 2:3. Бившата българска националка Елена Колева отново се представи на ниво и реализира 18 точки (1 ас, 1 блок и 37% ефективност в атака), но и това не помогна на тима й да стигне поне до почетен гейм във Фрозиноне. Съотборничката й Сара Алберти добави 13 точки (1 блок и 80% ефективност в атака). За ИХФ Волей Барбара Кампанари блесна с 19 точки (7 блока!!! и 60% ефективност в атака) за успеха.

Втора загуба на 1/4-финалите записа и Соверато Волей (Соверато) с националката Десислава Николова - като гост на Ризо Скоти Волей (Павия) с 1:3 (29:27, 22:25, 13:25, 17:25). Николова започна на резервната скамейка, но се появи през първата част, бе в титулярния състав за втория и третия гейм и отново се включи от скамейката в четвъртия. Тя завърши с 8 точки (1 ас, 29% ефективност в атака, 79% позитивно и 58% перфектно посрещане), а най-резултатна за Соверато Волей бе Летисия Боскачи с 15 (1 блок и 36% ефективност в атака). За домакините от Павиа холандката Ким Ренкема реализира 19 точки (1 ас, 2 блока, 44% ефективност в атака, 80% позитивно и 45% перфектно посрещане), а естонката Ана Каялина се отчете с 18 (1 блок и 32% ефективност в атака) за победата.

Така на полуфиналите в борбата за втората промоция в Серия А1 ще играят Поми (Казалмаджоре) - Ризо Скоти Волей (Павия) и Сиамо Енерджия (Орнавасо) - ИХФ Волей (Фрозиноне). Играе се до 2 победи от 3 мача, като плейофните серии стартират в неделя.