Българките тръгнаха със загуби в 1/4-финалите на Серия А2

Четвъртфиналните плейофи в италианската волейболна Серия А2 при жените започнаха лошо за отборите на българските състезателки. Бившата националка Елена Колева реализира 26 точки (1 ас и 42% ефективност в атака), но нейният Санитарс Металеге (Мадзано) отстъпи като домакин на ИХФ Волей (Фрозиноне) с 2:3 (20:25, 15:25, 25:22, 25:22, 9:15). Българката бе най-резултатна заедно с хърватката Матея Икич от тима на Фрозиноне, която също реализира 26 точки (1 ас, 2 блока, 58% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане). Наталия Серена добави 13 точки за Санитарс (1 ас, 1 блок, 31% ефективност в атака и 57% перфектно посрещане), а с 18 точки се отчете Барбара Кампанари (1 ас, 4 блока и 65% ефективност в атака) от тима на гостите.

Тимът на Соверато Волей (Соверато) също падна като домакин на Ризо Скоти Волей (Павия) с 2:3 (17:25, 25:19, 21:25, 25:22, 5:15). Националката Десислава Николова остана на резервната скамейка за Соверато, като се появи в игра в последните три гейма, но не успя да запише точка. Българската националка се опита да помогне във фазата на посрещане, като завърши с 50% позитивно и 25% перфектно. Съотборничката й Алесия Травалини завърш с 18 точки (1 ас, 4 блока и 81% ефективност в атака), а с една по-малко остана Летисия Боскачи (1 блок и 43% ефективност в атака), но и това не помогна за победата. Най-резултатна бе Вивиана Корвезе от тима на гостите, като тя заби 25 точки (2 аса, 7 блока!!! и 73% ефективност в атака) за успеха.

Реваншите са утре (25 април) от 21,30 часа българско време. В случай на равенство се гледа геймовото съотношение, а ако и то е равно, ще се играе допълнителен гейм.