Фиорентина мина през Ада, след като водеше с 3:0

Фиорентина продължава похода си към Шампионската лига след меко казано инфарктна победа с 4:3 над Торино у дома в среща от 33-ия кръг на Серия "А". "Виолетовите" водеха с 3:0, но допуснаха изравняване за 3:3. Късен гол на резервата Ромуло в 86-ата минута измъкна 3-те точки. Така тимът на Винченцо Монтела е само на точка зад третия Милан, който по-късно тази вечер играе с Ювентус. "Биковете" пък нямат успех от четири кръга насам и са на 7 точки от изпадащите. В днешния ден гостите заслужаваха да си тръгнат поне с точка, но малшансът им попречи.

Фиорентина започна мощно и още в 8-ата минута Хуан Куадрадо откри с прецизен прехвърлящ удар. След още толкова време Алберто Акуилани направи 2:0 с глава, а в 33-ата минута Адем Ляич заби третия гол от фаул. И при трите попадения вратарят на Торино Жан-Франсоа Жиле се намесваше, но все избиваше топката в мрежата си. Тук всички на "Артемио Франки" решиха, че победата е сигурна и до края двубоят ще се доиграва.

Не на това мнение обаче бяха футболистите на Джампиеро Вентура. Те върнаха единия гол в заключителните секунди на това първо полувреме, като точен беше Пауло Витор Барето. След почивката натискът на торинци стана масиран и в 56-ата минута бившият играч на "Виола" Марио Сантана сведе до един гол аванса на домакините - 2:3. В 74-ата минута Роландо Бианки направи всичко възможно да изравни с глава, но невероятна намеса на Емилиано Вивиано запази резултата. Все пак логичното се случи две минути по-късно. Халфът Алесио Черчи "препарира" стража с тупалка от над 25 метра и равенството сензационно беше факт - 3:3.

В тези минути и двата отбора атакуваха и положенията следваха едно след друго. Все пак късметът се усмихна на домакините. Трите смени - Матиас Фернандес, Мунир Ел Хамдауи и Ромуло, разиграха в 86-ата минута и последният изстреля кълбото зад гърба на Жиле - 4:3.

До края играчите на Торино не успяха да отговарят, а в заключителните секунди останаха и с човек по-малко, тъй като Матео Дармиано получи втори жълт картон.

Снимка: Getty Images/Guliver