Фиорентина продължава гонитбата с Милан (видео)

В миналия кръг Фиорентина стигна до щастливо равенство срещу Милан и запази шансовете си да настигне "росонерите" в битката за третото място в Серия "А", а днес флорентинци съкратиха изоставането си от миланския гранд на 3 точки след трудна победа с 2:0 като гост на Аталанта. Успехът дойде през второто полувреме, когато смените на Винченцо Монтела наклониха везните в полза на "виолетовите". Головете вкараха Давид Писаро от дузпа и Марсело Ларондо. В самия край на мача звездата на Аталанта Херман Денис, който преди седмица наниза хеттрик срещу Интер, беше изгонен за груб фаул срещу Писаро.

Гостите бяха без Стеван Йоветич и Лука Тони, а Адем Ляич нямаше сили за цял мач и се появи чак след почивката. В атака започнаха Мунир Ел Хамдауи и Алберто Акуилани. Италианският национал беше много активен, но в няколко ситуации пропусна да изведе Фиорентина напред в резултата. Домакините от Бергамо действаха предпазливо, но също имаха добри положения пред вратата на Емилиано Вивиано. В 11-ата минута стражът спаси удар с глава на Денис, а в средата на полувремето отново демонстрира завиден рефлекс и отрази акробатичен изстрел на нападателя на Аталанта.

Втората част стартира с опасен шут на Мохамед Сисоко и спасяване на Андреа Консили. След влизането на Ляич атаките на Фиорентина станаха по-опасни. Сръбският национал спечели дузпа, след като надбяга Гулиелмо Стендардо, който игра с ръка и Кармине Русо посочи бялата точка. Опитният Писаро беше точен за 0:1. В 72-ата минута хубав пас на Хуан Куадрадо намери спринтиращия Ларондо и той с мощен шут под гредата затвърди успеха на "виолетовите". В края домакините се изнервиха и Денис получи директен червен картон за остро влизане в краката на Писаро.