Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Анжи се събуди, Вилиан и Спахич с дебютни голове (видео)

Кризата в Анжи е на път да приключи. След пет поредни мача без победа в Премиер лигата отборът от Махачкала разгроми с 3:0 като гост Волга.  С победата тимът на Гуус Хидинк се доближи на 4 точки от шампиона Зенит в битката за второто място, даващо право на учстие в Шампионската лига. За първи път за Анжи се разписаха новите попълнения Емир Спахич и  Вилиан, а едно попадение добави и Ласина Траоре.

Самуел Ето’о не попадна в групата на Анжи заради контузия, но пък в стартовия състав се завърна перлата в зимната селекция Вилиан. Юрий Жирков също се възстанови и попадна сред титулярите, а преотстъпеният от Динамо (Москва) Фьодор Смолов остана на пейката.

Наставникът на домакините Юрий Калитвинцев не можеше да разчита на холандското крило Ромео Кастелен, но след изтърпяно наказание в титулярния състав отново беше румънецът Адриан Ропотан. Александър Салугин застана на върха на атаката, подпомаган от втора позиция от Алексей Сапогов.

Още от началото си пролича, че футболистите на Анжи са твърдо решени да сложат край на поредицата от слаби резултати. Играчите на Гуус Хидинк се настаниха в половината на съперника и пропуснаха няколко положения, преди логично да поведат в 34-ата минута. Голът бе дело на защитника Емир Спахич. Босненският национал се извиси след центриране на Жирков от фаул и босненският национал заби топката във вратата на Михаил Кержаков.

Попадението успокои гостите и не след дълго те удвоиха преднината си. Този път атаката се разви по десния фланг, като защитата на Волга не успя да изчисти топката и тя попадна в Ласина Траоре. Нападателят от Кот д’Ивоар се обърна в наказателното поле и с плътен удар прати топката под напречната греда.

През второто полувреме Анжи заигра по-предпазливо и позволи на домакините да създадат няколко разбърквания пред вратата на Владимир Габулов, но те недоведоха до гол. В 68-ата минута Ропотан беше изгонен за втори жълт картон и Волга остана с човек по-малко. Гостите веднага се възползваха и решиха всичко с трети гол. Негов автор стана Вилиан, който се разписа за първи път след трансфера си от Шахтьор (Донецк).

Загубата остави Волга на 13-о място, като отборът от Нижний Новгород има с 5 точки повече от първия под чертата Мордовия. В следващия кръг Анжи приема Динамо (Москва), а Волга гостува на Мордовия в един от най-важните си мачове.