Изпадащ прекърши шампионските амбиции на Ето'о и компания в откриването на "Анжи-Арена" (видео)

Намиращият се в зоната на изпадащите Криля Советов поднесе голямата изненада в 21-ия кръг на руското първенство. Отборът от Самара устиска равенство 1:1 при гостуването си на Анжи и до голяма степен отказа отбора на Гуус Хидинк от амбициите му да се бори за шампионската титла. Очакваше се първият мач на стадион "Анжи-Арена" да се превърне в истински празник за феновете в Махачкала, но вместо това те си тръгнаха разочаровани.

Криля Советов игра близо час с човек по-малко след червения картон на Александър Амисулавили, но можеше да си тръгне дори с трите точки. Резервата Сергей Корниленко откри за гостите в 63-ата минута, а отчаяният натиск на Анжи доведе само до изравнително попадение на Ласина Траоре в 81-ата.

В класирането Самуел Ето'и и компания вече изостават на 7 точки от убедителния лидер ЦСКА (Москва), който по-рано днес надви Краснодар с 1:0.

В последната седмица Анжи претърпя два сериозни удара. Загубата от Мордовия се прие като огромна сензация и отдалечи тима от лидера в класирането ЦСКА (Москва). Няколко дни по-късно дойде и отпадането от Нюкасъл в Лига Европа след гол в последната минута. Всичко това нямаше как да не повлияе на настроението на футболистите, но 30 000 по трибуните на новия стадион очакваха убедителна победа срещу един от айтсайдерите в Премиер лигата.

Гуус Хидинк беше лишен от услугите на наказания Мбарк Бусуфа и Вилиан, който още е контузен. В атака започна Ето'о, който преди първия съдийски сигнал получи наградата за най-добър футболист на Анжи за 2012 година.

Гостите от Самара излязоха с подчертано дефанзивна тактика. Единственият чист нападател беше Луис Кабайеро, а най-близо до него действаше бившият футболист на Анжи Шамил Лахиялов.

През първото полувреме домакините играха с голямо напрежение и често бъркаха в елементари ситуации. Те обаче бяха улеснени от опитния Амисулашвили, който още в 36-ата минута беше изгонен за два жълти картона. Точно преди почивката Ето'о отправи хубав изстрел от фаул, но Сергей Веремко показа блестящ рефлекс и изби.

Хидник усили атаката с включването на Ласина Траоре на мястото на Жусилей. Олег Шатов проби в наказателното поле, но ударът му беше твърде слаб и не затрудни Веремко. Ето'о се върна малко по назад и заигра зад Траоре. Анжи натискаше, но не можеше да преодолее солидната отбрана на гостите. В 52-ата минута бившият защитник на Славия Стив Жозеф-Ренет с шпагат преодтврати сигурен гол на Жирков. Унесени в атаки, домакините забравиха за защитата си и наказанието не закъсня. Беноа Ангбва напредна отдясно и комбинира с Режинал Гору. Националът на Хаити отклони към Сергей Корниленко и той с мощен шут под гредата не остави шансове на Габулов.

В оставащите минути действията се водеха изцяло пред вратата на Криля Советов. Фьодор Смолов на два пъти и ласина Траоре направиха невероятни пропуски. Чак в 81-ата минута котдивоарецът изравни след спасяване на Веремко и добавка отблизо. Централният защитник Жоао Карлос заигра като таран и също можеше да се разпише, но отбраната на гостите издържа и старши треньорът на самарци Гаджи Гаджиев си отмъсти за уволнението от Анжи преди две години.