Аутсайдерът в Русия шамароса богаташите от Анжи (видео)

Още един от претендентите за титлата в Русия претърпя провал в първия кръг след подновяването на първенството. Малко след като Зенит загуби с 0:1 от Рубин, Анжи сензационно се издъни при гостуването си на новак и абсолютен аутсайдер в Премиер лигата Мордовия. Домакините от саранск, които в първите 19 кръга спечелиха едва 9 точки, удариха с 2:0 звездния състав на Гуус Хидинк и го оставиха на 5 точки зад лидера ЦСКА (Москва). В същото време Мордовия настигна Алания и възроди надеждите си да се спаси от изпадане.

Още в 3-ата минута Милан Перендия откри резултата. Новото попълнение на Мордовия се възползва от разбъркване в наказателното поле на Анжи, при което никой не успя да изчисти топката. В крайна сметка тя стигна до сръбския бранител и той прониза Владимир Габулов. Гостите се опитаха да отговорят, но действаха прекалено еднообразно. Празнуващият 32-ия си рожден ден Самуел Ето'о рядко играеше с топката, а същото важеше и за другия нападател на Анжи Ласина Траоре.

През второто полувреме гостите пропуснаха няколко възможности да изравнят и бяха наказани. В 73-ата минута Антон Бобер центрира от ъглов удар и резервата Рустем Мухаметшин засече топката на близката греда. Това попадение отново показа, че защитата на Анжи е много по-слаба след продажбата на Кристофър Самба. Жоао Карлос също не игра в Саранск, а Емир Спахич и Евертон Алмейда направиха много грешки.

"Резултатът е разочароващ. Бързият гол даде увереност на домакините. Мордовия игра с голям хъс и заслужено победи. Ние се представихме много под възможностите си и нямаме право да търсиме извинения с умората, лошото време или изкуствения терен", заяви след мача Гуус Хидинк.

"Направихме отлична подготовка и вече берем плодовете от труда си. Никой не очакваше, че можем да победим Анжи, но в успеха ни няма нищо случайно. Всички момчета се стараха и дадоха максимума от себе си. Сега важното е да продължим да трупаме точки, за да изпълним задачата си - оставане в Премиер лигата", каза наставникът на Мордовия Доринел Мунтяну.