Наполи пречупи Суонзи в края (видео)

Наполи победи Суонзи с 3:1 на "Сан Паоло" и се класира за 1/8-финалите на надпреварата в Лига Европа. Преди седмица двата отбора записаха нулево равенство на "Либърти Стейдиъм". Лоренцо Инсиние (17') даде аванс на домакините, но Джонатан де Гузман (30') изравни. В заключителните минути възпитаниците на Рафа Бенитес нанесоха своя удар чрез попадения на Гонсало Игуаин (78') и Гьокхан Инлер (90').

От самото начало двубоят започна двуостро, като удар на Марвин Емнес бе изчистен от голлинията от Раул Албиол, а малко след това Игуаин бе изведен добре от Пандев, но стреля над вратата. В 17-ата минута Лоренцо Инсиние откри резултата, след като прехвърли много елегантно Мишел Ворм. Гостите обаче не се смутиха и в 30-ата минута възстановиха равенството. Раутлидж изведе Джонатан де Гузман, който се възползва от лошата намеса на Рейна и прати топката под плонжа му - 1:1. До почивката Раутлидж и Бони пропуснаха да направят обрата пълен, като "лебедите" доминираха тотално в тези минути.

През втората част гостите имаха претенции за дузпа, а Бони пропусна с глава от чиста позиция, стреляйки право в ръцете на Рейна. "Лебедите" обаче не успяха да материализират силната си игра и в 78-ата минута допуснаха гол. Топката стигна щастливо до Игуаин след центриране отдясно и рикошет в Чико Флорес и Бен Дейвис. Аржентинецът не сгреши отблизо - 2:1. В добавеното време Инлер довърши Суонзи, след като получи от Хамшик и провря топката между краката на Ворм.

На 1/8-финалите Наполи ще се изправи срещу Порто.

СТАТИСТИКА И РАВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!