Реал Мадрид би убедително, Новия Раул пак вкара

Отборът на Реал Мадрид изравни лидерите Барселона и Атлетико Мадрид с очакван успех с 3:0 като гост на Хетафе в двубой от 24-ия кръг на Ла Лига, игран "Колисеум Алфонсо Перес" в южната част на испанската столица. Хесе Родригес отново опъна мрежата след майсторско изпълнение в петата минута. Карим Бензема (27) и Лука Модрич (66) също бяха точни. С много силни изяви ще се запомнят Анхел ди Мария и Модрич, които организираха прекрасно играта на "лос бланкос".

Карло Анчелоти отново избра 4-3-3. В отсъствието на наказания Кристиано Роналдо тримата в нападение бяха Гарет Бейл, Карим Бензема и Хесе Родригес. Луис Гарсия подреди 4-2-3-1 с основен нападател Адриан Колунга. Дебютен мач изигра левият бек на "сините" Карлос Вигарай.

В третата минута Бейл беше намерен в наказателното поле, но не овладя добре на гърди. Резултатът беше открит рано, подобно на срещите вчера на Атлетико Мадрид и Барселона. В петата минута Хесе Родригес навлезе в наказателното поле и с превъзходен фалцов изстрел от 16 метра вкара топката до далечната греда. Това беше пети шампионатен гол на 20-годишния нападател и общо осми във всички турнири. За сравнение Раул се спря на десет попадения в първия си сезон.

Хета трудно организираше играта си и рядко стигаше до наказателното поле на Диего Лопес. В 16-ата Колунга получи в наказателното поле, но поради малкия ъгъл се отказа от стрелба. В 19-ата Алваро Арбелоа получи кълбото сам в наказателното поле, но предпочете да подава и не намери съотборник. В 21-ата Бейл шутира мощно и затрудни улавянето на Мигел Анхел Моя. В 22-ата домакините изпуснаха кристален шанс за гол. Пепе сбърка много лошо, Колунга се озова сам срещу Диего Лопес, но беше застигнат от португалския национал, който поправи грешката си с брилянтен шпагат.

В 27-ата "лос меренгес" организираха превъзходна голова контраатака. Хесе Родригес я поде, Анхел ди Мария получи на левия фланг и центрира по прекрасен начин към Бензема, който овладя и отблизо разстреля Моя - 0:2. Това беше 105-и гол за френския нападател с бялата фланелка. В 33-ата Бейл не завърши с гол хубаво акция, дирижирана от Бензема. Уелсецът стреля до близката греда. Нападенията на гостите от "Сантиаго Бернабеу" бяха много по-остри.

В първите 80 секунди след почивката имаше по едно интересно положение пред двамата вратари. Бейл и Модрич разиграха прекрасно в наказателното поле, но не се стигна до удар. В ответната акция Колунга шутира встрани от близката греда. В рамките на пет минути (48 и 53) Анхел ди Мария прати две "бомби", отразени от Моя, като след втората Хесе шутира мощно над гредата за добавка.

Тимът на Карло Анчелоти понамали темпото и предостави топката на съперника. В 55-ата Педро Леон центрира от фаул, но Хуан Родригес не уцели добре топката при изстрела. В 60-ата Ди Мария пусна поредно страхотно подаване, но Бензема не насочи точно. В 66-ата Лука Модрич реализира марково попадение с шут от 20 метра, поразил левия ъгъл на вратаря Моя - 0:3.

В 74-ата минута жертвата на новата схема Иско замени Бензема и заигра като "фалшива деветка". В 79-ата Марсело Виейра стреля ниско, но Моя изби извън терена. При изпълнения корнер стражът отново внимаваше. В края шанс за изява получиха Асиер Ияраменди и Каземиро. В добавеното време Иско получи няколко възможности да отбележи, но в двата случая топката беше отбита от защитник.

Следващата среща на Реал Мадрид е в събота у дома срещу Елче. Тогава е шансът на "белите" да излязат еднолично начело с оглед ангажиментите на Барса и Атлетико през седмицата и тежките гостувания през уикенда.