Наполи разкъса Рома пред погледа на Марадона и е на финал за Купата на Италия (видео)

Отборът на Наполи разби Рома с 3:0 на своя стадион "Сан Паоло" в мач-реванш от полуфиналите на турнира за Купата на Италия и с общ резултат от двете срещи 5:3 елиминира столичани и се класира на финала. Там съперник на неаполитанците ще бъде Фиорентина.

Пред погледа на аржентинската легенда на Наполи Диего Марадона, домакините се поздравиха с голяма победа след голове на Хосе Кайехон (33), Гонсало Игуаин (48) и взетия от Верона през януари Жоржиньо (51). В 78-ата минута червен картон получи полузащитникът на Рома Кевин Строотман.

Първото спасяване в мача бе направено от вратаря на Рома Морган Де Санктис след удар на словашкия офанзивен халф Марек Хамшик в първата минута, но първата реална голова опасност бе сътворена от гостите. В третата минута сръбският стрелец Адем Ляич намери центранлия нападател Матия Дестро в наказателното поле на домакините, но испанският страж на Наполи Хосе Рейна направи решаващо спасяване, при което получи и лека травма, която обаче не му попречи да продължи срещата.

В 23-ата минута Хамшик стреля неточно от далечно разстояние, а две минути по-късно "вълците" сътвориха опасна атака, при която босненският халф Миралем Пянич проби отдясно и подаде на свой съотборник, който пропусна топката, котдивоарският нападател Жервиньо стреля, но кълбото се отби от защитник в жълт екип. Дестро получи шанс за добавка, но ударът му не намери целта. Две минути след това Рейна излезе напред и пресече извеждащ пас към Дестро.

В 33-ата минута тимът на Рафаел Бенитес откри резултата при на практика първата реална голова опасност, създадена от домакините. Халф-бекът Кристиан Маджо центрира отдясно към Кайехон и бившият играч на Реал Мадрид с глава отблизо изпрати топката във вратата на Де Санктис.

В 36-ата минута Хамшик едва не изненада Де Санктис с прехвърлящ удар, а минута след това Рейна спаси удар на Ляич, но в крайна сметка домакините се прибраха в съблекалните на почивката с гол аванс в резултата.

Две минути след паузата домакините осъществиха прекрасна атака, при която Игуаин пусна с пета към Кайехон, но ударът на последния бе спасен от Де Санктис. Секунди след това обаче аржентинският нападател Гонсало Игуаин заби топката в мрежата на Рома с глава след центриране от ъглов удар.

Положението на "джалоросите" стана още по-тежко в 51-ата минута, когато бразилският халф Жоржиньо бе изведен очи в очи с Де Санктис от белгийското крило Дрис Мертенс и с техничен удар преодоля опитнияс страж - 3:0 за Наполи и Рома вече бе в нокдаун.

В 53-ата минута Дестро изпрати топката в мрежата зад Рейна след центриране от фаул, но попадението бе отменено заради засада. Пет минути след това шут на Пянич от фаул профуча на сантиметри над напречната греда. В 60-ата минута Дестро пропусна отличен шанс за гол на Рома, стреляйки неточно с глава след центриране на Майкон, а секунди след това Де Санктис трябваше да избива удар на Игуаин.

Четвърт час преди края Дестро пропиля нов прекрасен шанс за гол, а в 78-ата минута Кевин Строотман получи в рамките на секунди два жълти картона и трябваше да поеме преждевременно към съблекалните. Холандският халф първо фаулира на тъчлинията Кайехон, след което ритна топката по испанеца.

Силите на "вълците" не стигнаха дори за почетно попадение и за втори път през сезона Рома губи с 0:3 като гост в много важен мач и не завършва срещата в пълен състав. По-рано през сезона "вълците" претърпяха тежко поражение от Ювентус в Торино с 0:3 в Серия "А", като завършиха двубоя с 9 души след червени картони на вицекапитана Даниеле Де Роси и бразилския защитник Леандро Кащан. Днешната загуба от Наполи идва и броени дни след разочароващото нулево равенство с Лацио в римското дерби от Серия "А".

НАПОЛИ - РОМА 3:0 (2:3 в първия мач)
1:0 Кайехон (33)
2:0 Игуаин (48)
3:0 Жоржиньо (51)

НАПОЛИ (4-2-3-1): Рейна - Маджо, Фернандес, Албиол, Гулам - Инлер, Жоржиньо (86-Енрике) - Кайехон, Хамшик (76-Бехрами), Мертенс - Игуаин (82-Л. Инсиние)

РОМА (4-3-3): Де Санктис - Торосидис (48-Майкон), Кащан, Бенатиа, Бащош - Пянич (61-Тоти), Де Роси, Строотман - Ляич (56-Флоренци), Дестро, Жервиньо

ЧЕРВЕН КАРТОН: Строотман (Рома, 78-а минута)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бенатиа, Ляич, Строотман, Кащан (Рома); Маджо, Кайехон (Наполи)