Катастрофа за Щутгарт пред очите на Краси Балъков (видео)

След Хамбургер ШФ и над Щутгарт вече виси угрозата да изпадне от Първа Бундеслига. Днес "швабите" претърпяха тежко поражение с 1:4 от Аугсбург на свой терен и са само на 2 точки над чертата. Тимът е в ужасяващата серия от пет последователни загуби и общо седем в изминалите осем кръга.

На трибуните беше местният идол Красимир Балъков, но и той със сигурност е останал разочарован. Гостите буквално разнищиха Щутгарт с перфектни атаки. Показателен за превъзходството им е фактът, че и при четирите попадения голмайсторът излизаш сам срещу вратаря Свен Улрайх.

Аркадиуш Милик откри за 0:1 в 35-ата минута, а две минути преди почивката Андре Хаан изкочи зад отбраната и порази целта за втори път.

Всичко беше решено в 53-ата минута, когато нападателят на домакините Ведад Ибишевич беше изгонен с директен червен картон за удар на Ян-Ингвер Калсен-Бракер без топка. Само три минути бяха нужни след това на футболистите на Аугсбург да забият третия си гол, отново чрез Хаан.

В 56-ата минута изненадващо левият бек Константи Рауш реализира за Щутгарт, но в 64-ата минута Тобиас Вернер изстреля топката в мрежата на домакините за четвърти път. До края баварците на няколко пъти пропуснаха да реализират и пето попадение.

С тази победа Аугсбург задмина Майнц 05 и само на 2 точки от място в Лига Европа.