Байер (Л) прекърши Щутгарт с късен гол (видео)

Тимът на Байер (Леверкузен) надви с 2:1 на "БайАрена" Щутгарт в двубой от 19-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Моритц Лайтнер изведе гостите от Щутгарт напред в резултата в 12-ата минута, но с попадения на Щефан Кийслинг (26) и Ерен Дердийок (84) "аспирините" ссе пребориха за трите точки.

В 12-ата минута Щутгарт поведе с 1:0 в резултата с много красив гол. Негов автор стана халфът Моритц Лайтнер, който с великолепен фалцов изстрел извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад вратаря Бернд Лено.

"Аспирините" обаче върнаха попадението сравнително бързо. В 26-ата минута защитник на Щутгарт игра лошо, позволявайки на Щефан Кийслинг да се озове очи в очи с вратаря Свен Улрайх, и нападателят на Байер с техничен удар изравни резултата.

В 34-ата минута южнокорейского крило на Байер Сон Хюн-Мин уцели напречната греда на вратата на Щутгарт с удар отблизо и домакините не успяха да стигнат до пълен обрат в резултата преди почивката. Малко след това Лено трябваше да показва вещина, а в 40-ата минута Улрайх направи отлично спасяване с крак след удар от съвсем близко разстояние на Сон Хюн-Мин.

Десетина минути след паузата Гонсало Кастро стреля опасно по земя, но не уцели вратата, пазена от Улрайх. В 67-ата минута тимът на Сами Хюпия бе близо до това да излезе напред в резултата, но Улрайх със страхотно спасяване попречи на Кийслинг да вкара гол с глава.

Обратът все пак стана факт в 84-ата минута. "Виновниците" за попадението бяха две резерви - Сидни Сам центрира отдясно, а швейцарският нападател Ерен Дердийок с глава отклони топката в мрежата.

Мачът обаче не бе приключил и две минути преди края Щутгарт получи своя златен шанс да изравни резултата. Босненският голаджия на гостите Ведад Ибишевич получи топката в наказателното поле на Байер, обърна се и стреля, но не уцели вратата. В четвъртата минута на добавеното време резервата за Щутгарт Какау стреля от въздуха извън наказателното поле и топката мина опасно близо до вратата на Лено, но в крайна сметка Леверкузен се поздрави с победата и прибави нови три точки към актива си.

Байер продължава да е втори в класирането, като събра 40 точки. Лидер с 10 точки повече е Байерн (Мюнхен), който има и мач по-малко. Щутгарт пък е 13-и с 19 точки. Любопитно за отбелязване е, че преди броени дни Щутгарт водеше с 1:0 в резултата и срещу Байерн, но допусна поражение с 1:2 след попадение с глава на Клаудио Писаро и шедьовър със странична ножица на Тиаго Алкантара в добавеното време.