Петев няма спирка в Кипър (видео)

Отборът на Ивайло Петев АЕЛ (Лимасол) постигна пореден успех в кипърския шампионат. Лидерът в класирането победи с 2:1 като гост АЕК (Ларнака) в мач от 18-ия кръг на първенството. Два гола отбеляза португалският нападател Еду - в 17-ата и 54-ата минута. За домакините резултатът намали Кириякос Павлу от дузпа в 65-ата минута.

По този начин АЕЛ продължава да е на първо място в класирането с актив от 43 точки. Вторият - градският съперник Аполон в момента играе с Докса Катокопия и ако победи ще се доближи на две точки от Петев и компания. Откакто българинът пое отбора, тимът няма загуба в шампионата. Единствените две поражения за Петев в Кипър бяха в мачовете за Купата с АПОЕЛ (Никозия) - два пъти по 0:1.

АЕК (ЛАРНАКА) - АЕЛ (ЛИМАСОЛ) 1:2