Първа загуба за Петев в шампионата

Отборът на АЕЛ (Лимасол), където наставник е Ивайло Петев записа първа загуба в шампионата на Кипър, откакто българинът е начело на състава. Тимът загуби с 0:1 градското дерби с Аполон от 23-ия кръг на шампионата. Единственото попадение бе дело на французина Камел Мерием още в третата минута. Станислав Генчев бе титуляр за АЕЛ и остана на терена до средата на втората част. Така Аполон си отмъсти на Петев за това, че го победи в първия мач между двата тима през есента.

Така след 15 мача без поражение откакто е начело на АЕЛ Петев записа първа загуба в първенството. Въпреки това отборът запазва лидерската си позиция в шампионата с 53 точки. Вторият Аполон е с три по-малко. АПОЕЛ (Никозия) може да се доближи на една точка от АЕЛ, ако по-късно победи Докса Катокопия.

АЕЛ (ЛИМАСОЛ) - АПОЛОН (ЛИМАСОЛ) 0:1
0:1 Мерием (3)