Евертън изпусна Уест Бромич и остана зад Ливърпул (видео)

Отборът на Евертън пропусна чудесна възможност да измести градския си съперник Ливърпул от четвъртото място във Висшата лига. В последен мач от 22-ия кръг "карамелите" завършиха 1:1 като гост на Уест Бромич и останаха на шеста позиция. Кевин Миралас откри за Евертън в края на първото полувреме, но уругвайският защитник Диего Лугано донесе точката на домакините в 75-ата минута. Дебют за Евертън направи новото попълнение Ейдън Макгийди, който беше привлечен от Спартак (Москва).

Уест Бромич загуби от Саутхамптън в първия мач начело на тима на Пепе Мел и искаше на всяка цена да зарадва феновете си с победа на "Дъ Хоутърнс". Гостите обаче започнаха по-силно и можеха да поведат още в 12-ата минута след плътен удар на Брайън Овиедо, минал на сантиметри от целта. "Карамелите" продължиха да са по-добрият отбор и заслужено поведоха в 41-ата минута, когато Ромелу Лукаку свали топката към Миралас и белгиецът технично я прати в мрежата.

След почивката домакините се активизираха и на свой ред създадоха няколко добри положения пред вратата на Тим Хауърд. В 75-ата минута Крис Брънт центрира от корнер и Лугано с глава изравни. В 80-ата минута в игра за Евртън се появи Макгийди, а в добавеното време Силвен Дистен вкара втори гол за гостите, но той правилно беше отменен заради засада.

В следващия кръг Евертън приема Ливърпул в дербито на Мърсисайд, а Уест Бромич гостува на Астън Вила.