Астън Вила бие в невероятен трилър, Тонев гледа (видео)

Отборът на Астън Вила спечели феноменално дерби на област Бирмингам срещу Уест Бромич, в което двата тима си отбелязаха седем гола за крайното 4:3 в полза на тима на Пол Ламбърт. Българският национал Александър Тонев остана на пейката през целия мач и не успя да вземе участие в срещата, която спря дъха на феновете по трибуните. Двата тима си забиха шест гола до почивката, за да направят 3:3 в рамките на 45 минути. Кристиан Бентеке от дузпа донесе успеха на домакините.

Мачът започна вихрено за гостите, които в рамките на първите девет минути от двубоя дръпнаха с 0:2. Крис Брънт откри резултата след пет минути игра след невероятна атака на своя тим и пас на Лиъм Риджуел, а в 9-ата Фабиан Делф си заби автогол и удвои аванса на У.Б.А.

Астън Вила обаче не се предаде и стигна до пълен обрат от 0:2 до 3:2. Андреас Вайман намали изоставането на домакините в 12-ата минута, а Леандро Бакуна изравни в 25-ата след центриране на Матю Лоутън.

Фабиан Делф се реваншира за автогола си по-рано в мача с попадение в правилната врата след свалена топка от Кристиан Бентеке. Самият Бентеке пък пропусна да направи 4:2 секунди по-късно, след като ударът му от непосредствена близост бе спасен от Бен Фостър.

Пропускът на белгийския таран в крайна сметка се оказа фатален за домакините, които допуснаха изравняване в 43-ата минута. Юсуф Мулумбу се откъсна от опеката на защитниците на съперника и с мощен удар препарира Брад Гузан за 3:3.

В 64-ата минута Кристиан Бентеке бе съборен от Диего Лугано в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за 4:3 в полза на домакините.

Трите точки върнаха Астън Вила в горната половина на таблицата с актив от 27, докато "дроздовете" са 15-и с пет по-малко.