19-годишен направи за смях Милан в исторически мач (видео)

Отборът на Сасуоло сътвори сензационен обрат и записа историческа победа в първия си мач срещу Милан на ниво Серия "А". Домакините на стадион "Мапеи" спечелиха с 4:3 след като губеха с 0:2 до 13-ата минута. Невероятен двубой изигра 19-годишният Доменико Берарди, който заби четири гола във вратата на "росонерите" и донесе ценните три точки на своя тим. Той бе точен в 15-ата, 28-ата, 41-ата и 47-ата минута на мача и вече има 11 попадения на сметката си този сезон. Освен това младокът е първият футболист в историята, който вкарва четири гола във вратата на "росонерите". Преди това пък гостите бяха взели преднина от две попадения с точни удари на Робиньо в 9-ата и Марио Балотели в 13-ата минута, а третият гол в тяхна полза отбеляза Рикардо Монтоливо в 86-ата минута. Дебют за Милан пък направи новото попълнение Кейсуке Хонда, който се появи в игра като смяна в 66-ата минута на мястото на Робиньо.

Първата ситуация в мача бе създадена от гостите, но далечен удар на Найджъл де Йонг попадна право в ръцете на вратаря. Веднага след това Сасуоло показа, че няма да се даде лесно и на два пъти Берарди отправи нелоши удари, макар и без да затрудни Кристиан Абиати. В 9-ата минута обаче Де Йонг открадна една топка пред наказателното поле и веднага подаде на Робиньо, който напредна и с техничен удар прати топката във вратата за 0:1. В 13-ата минута гостите дори удвоиха преднината си. Брайън Кристанте проби по крилото и центрира към Марио Балотели, който хладнокръвно засече кълбото във вратата за 0:2.

Така след чудесното начало изглеждаше, че "росонерите" няма да имат никакви проблеми да спечелят мача, но не така мислеха играчите на Сасуоло. Още в 15-ата минута те върнаха един гол като Доменико Берарди бе намерен в наказателното поле с прекрасен извеждащ пас, той финтира вратаря и направи 1:2. В 28-ата минута отново Берарди възстанови статуквото на терена. Той изскочи зад защитата, но бе застигнат от Даниеле Бонера и изглеждаше, че опасността е отминала. Тогава обаче младокът отправи изненадващ удар с гръб към вратата и заби топката в мрежата за 2:2.

В 30-ата минута и Симоне Дзадза пробва бдителността на Абиати с изстрел от фаул, но този път вратарят бе на мястото си. Минута по-късно пък Балотели се откъсна от защитата и отправи опасен удар преминал покрай вратата. В 41-ата минута обаче Сасуоло стигна до пълен обрат. След прекрасно центриране в наказателното поле отново Берарди бе заел отлична позиция и засече кълбото в мрежата за 3:2.

В началото на втората част домакините стигнаха и до четвърто попадение и отново негов автор бе Берарди. Голът стана почти по идентичен начин като третия, като младият нападател отново бе намерен с центриране в пеналта и засече топката във вратата за 4:2.

Играчите на Милан изглеждаха стъписани от това развитие на нещата и дълго време не можаха да се окопитят. Дори и промените в състава, които треньорът Масимилиано Алегри направи, не успяха да дадат желания резултат. Чак в 62-ата минута те стигнаха до нещо по-интересно, като Балотели стреля от далеч, но топката профуча до гредата.

В 66-ата минута пък в игра се появи и Кейсуке Хонда на мястото на Робиньо. Веднага след това се стигна до нова опасност пред вратата на домакините като Матия Де Шильо намери Кака на стрелкова позиция, но ударът на бразилеца се отклони от защитник и излезе в аут. В 69-ата минута и Рикардо Монтоливо отправи бомбен удар, но вратарят успя да го отрази. В 83-ата минута и Хонда се прояви, като негов изстрел се отби от гредата, а при добавката Джампаоло Пацини от близо не успя да отбележи, като топката бе изчистена от защитник от голлинията.

В 86-ата минута гостите все пак успяха да намалят изостването си с далечен удар на Монтоливо, който изненада вратаря и се озова в мрежата за 4:3. В 88-ата минута пък Пацини направи невероятен пропуск от близо, като с глава тресна напречната греда, вместо да отбележи в опразнената врата, тъй като вратарят бе на земята след като спаси друг опасен изстрел на Балотели.

В крайна сметка обаче усилията на "росонерите" да се върнат в мача не дадоха желания резултат и Сасуоло записа ценна победа, като прекъсна серията от четири поредни загуби. Така домакините изплуваха над чертата на 16-ата позиция със 17 точки, докато гостите са 11-ти с 22 точки.