Ман Юнайтед спря негативната серия (видео)

Английският шампион Манчестър Юнайтед прекъсна негативната си серия от три поредни загуби във всички турнири с успех 2:0 над Суонзи пред собствена публика на "Олд Трафорд". Възпитаниците на Дейвид Мойс си върнаха на "лебедите", които ги изхвърлиха от турнира за Купата на Англия само преди десетина дни и с много силно второ полувреме стигнаха до трите точки. Макар да не убедиха с играта си преди почивката, през втората част "червените дяволи" бяха категорично по-добрият отбор на терена и с попадения на Антонио Валенсия и Дани Уелбек стигнаха до успеха. Крис Смолинг и Шинджи Кагава пък пропуснаха да направят резултата класически, след като имаха невероятни положения да вкарат за трети път топката в мрежата зад Герхард Тремел, но не го сториха.

Антонио Валенсия откри резултата за Манчестър Юнайтед само минута след началото на втората част. Еквадорският национал се разписа само на два метра пред вратата, след като Герхард Тремел бе избил с мъка удар на Шинджи Кагава с глава. Интересното е, че Валенсия бе в положение на засада преди Кагава да стреля към вратата на гостите, но реферите не отсъдиха офсайд.

Отличното начало на второто полувреме за тима на Манчестър Юнайтед даде резултат и Дани Уелбек удвои аванса на "червените дяволи" с попадение в 59-ата минута. Той засече опит на Патрис Евра да стреля към вратата и отклони топката в мрежата на Тремел за 2:0 в полза на домакините.

До края на мача Смолинг пропусна на празна врата след центриране на Аднан Янузай, а Кагава от непосредсвена близост стреля в ръцете на Тремел след отлична контраатака на своя отбор.

Трите точки доближиха Манчестър Юнайтед на четири точки от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. "Червените дяволи" записаха четвърти успех в последните си пет мача в Премиър лийг и се върнаха по пътя на победите, докато Суонзи е спечелил само една точка от последните си пет срещи и вече е все по-близо до битката за оцеляване, отколкото до местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.