Кошмарно начало на годината за Ман Юнайтед - Суонзи изхвърли шампионите за ФА Къп (видео)

Суонзи изхвърли Манчестър Юнайтед от турнира за Купата на Англия, след като победи "червените дяволи" с 2:1 насред "Олд Трафорд". Това е втора поредна загуба на селекцията на Дейвид Мойс в "Театъра на мечтите" от началото на годината, след като на първи януари Тотнъм спечели със същия резултат. Юнайтед не бе отпадал в тази фаза на надпреварата (трети кръг) от четири години насам. Суонзи пък постигна историческа първа победа на "Олд Трафорд". Уейн Раутлидж откри резултата в 12-ата минута, но само четири минути по-късно Хавиер Ернандес изравни. Вилфред Бони донесе успеха на "лебедите" в последната минута. Домакините завършиха двубоя с 10 човека след червения картон на Фабио да Силва.

Рио Фърдинанд започна като титуляр за "червените дяволи" за първи път от 10 декември насам. Андерс Линдегард бе на вратата, Александер Бютнер стартира като ляв бек, а Дани Уелбек и Хавиер Ернандес бяха в атака за домакините. Дарън Флетчър и Шинджи Кагава също бяха част от титулярния състав.

Пет промени бе направил в своя състав Лаудруп в сравнение с титулярите, които започнаха срещу Манчестър Сити на първи януари. Капитанът Ашли Уилямс бе на скамейката, а Леън Бритън се завърна в халфовата линия. Вилфред Бони водеше атаката на гостите.

В 12-ата минута Раутлидж попари "Олд Трафорд", след като бе изведен перфектно от Посуело и прехвърли елегантно Линдегард за 0:1. Само четири минути след това домакините се върнаха в мача. Алекс Бютнер центрира отляво, а Ернандес засече от малкото наказателно поле с един от типичните си голове - 1:1.

След почивката домакините не успяха да наложат очаквания натиск. Задачата на селекцията на Дейвид Мойс стана още по-тежка, след като десет минути преди края на редовното време "червените дяволи" останаха с човек по-малко. Фабио да Силва, който се появи на терена пет минути по-рано, заменяйки контузения Рио Фърдинанд, влезе много опасно в краката на Каняс  и заслужено получи директен червен картон.

В 90-ата минута Бони донесе победата на Суонзи. Раутлидж проби по левия фланг, а котдивоарецът бе изпуснат в малкото наказателно поле и засече с глава на близката греда.

В четвъртия кръг Суонзи ще гостува на Бирмингам, Бристол Роувърс или Кроули Таун.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!