Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Кошмарът на Ман Юнайтед продължава, Гигс с автогол (видео)

Английският гранд Манчестър Юнайтед продължава с кошмарното си представяне през 2014 г. "Червените дяволи" отстъпиха с 1:2 като гост на Съндърланд в първия полуфинал на турнира "Кепитъл Уан Къп" (Купата на Лигата). Загубата дойде броени дни след отпадането на тима от турнира за ФА Къп, след като през уикенда отстъпи с 1:2 пред Суонзи. В първия ден от Новата година пък Юнайтед загуби с 1:2 от Тотнъм на "Олд Трафорд".

В антигерой за "червените дяволи" на "Стейдиъм ъф Лайтс" се превърна ветеранът Райън Гигс, който си отбеляза автогол в самия край на първото полувреме. Равенството беше възстановено още в началото на втората част, когато Неманя Видич надскочи всички в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар и с глава направи 1:1. В 63-ата минута Фабио Борини изведе Съндърланд напред от спорна дузпа. Силите на Юнайтед за обрат обаче така и не стигнаха и сега отборът ще трябва да впрегне всички сили за реванша на 22 януари. Съндърланд пък постигна първи успех над именития си съперник от ноември 2000 г.

Двубоят започна много активно и в началото на терена не си личеше, че един срещу друг са рекордьорът по титли във Висшата лига и последният отбор във временното класиране. На трибуните пък мястото си беше заел легендарният бивш мениджър на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън.

След първоначалния домакински натиск, "червените дяволи" постепенно поеха инициативата и обсадиха вратата на домакините. В 25-ата минута неостаряващият уелсец Райън Гигс стреля мощно към вратата на Съндърланд от границата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

В 37-ата минута пък беше отменен гол на Манчестър Юнайтед, тъй като при удара на топката футболист на гостите беше в положение на засада.

Домакините извадиха невероятен късмет в края на първото полувреме, когато след едно центриране в наказателното поле Бардсли се оказа най-съобразителен, нанесе удар по топката, която се отби в крака на Райън Гигс и попадна в мрежата зад Де Хеа.

Отговорът на Манчестър Юнайтед беше светкавичен. Едва пет минути след подновяването на играта капитанът Неманя Видич изравни. Сърбинът надскочи двама бранители на Съндърланд в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар и с глава вкара за 1:1.

В 61-ата минута домакините можеха да излязат напред в резултата, след като Ларсон беше изведен очи в очи с вратаря, но ударът му беше отразен.

В 63-ата минута се стигна до ситуация, за която дълго ще се говори. Домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на Том Клевърли срещу Адам Джонън извън наказателното поле. Зад топката застана Фабио Борини, който с плътен удар преодоля Де Хеа.

Юнайтед беше близо до изравняване в 78-ата минута, когато удар на Антонио Валенсия почти облиза гредата.

Последните минути преминаха под диктовката на Манчестър Юнайтед. Дейвид Мойс потърси повече острота в атаката с пускането на мексиканеца Хавиер Ернандес, който замени Антонио Валенсия. Малко преди смяната Дани Уелбек получи добра възможност да стреля с глава, но в удара му липсваше мощ и вратарят улови топката.
В крайна сметка оцеля след упражнения натиск, който се проточи и в шесте минути добавено време, и се поздрави с победата. Дали ще е достатъчна, за да продължи на финала - предстои да разберем сред реванша на 22 януари.

Съндърланд - Манчестър Юнайтед 2:1

1:0 - Гигс (45-автогол)
1:1 - Видич (51)
2:1 - Борини (63-дузпа)

Съндърланд: Маноне, Бардсли, О'Шей, Браун, Алонсо, Ларсон, Катърмол, Сун-юен, Борини, Флечър (72-Алтидор), Джакерини (56-Джонсън).

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рафаел, Видич, Евънс (61-Смолинг), Евра, Карик, Клевърли (74-Флетчър), Валенсия (84-Ернандес), Гигс, Янузай, Уелбек.

Жълти картони: Джакерини, Бардсли, Алтидор, Маноне; Евра, Рафаел, Смолинг.