Ман Сити се справи със Суонзи и излезе на върха за Нова година (видео)

Манчестър Сити победи с 3:2 Суонзи като гост, благодарение на което „гражданите“ излязоха на върха във временното класиране с две точки пред Арсенал, който по-късно днес приема Кардиф. Фернандиньо (14‘) откри резултата, а Вилфред Бони изравни в добавеното време на първата част. След почивката Туре Яя (58‘) и Александър Коларов (66‘) донесоха трите точки на Ман Сити. Бони се разписа за втори път в добавеното време на мача за крайното 2:3.

Анхел Ранхел и Уейн Раутлидж се завърнаха в стартовия състав на Михаел Лаудруп. Пет промени пък бе направил Мануел Пелегрини – Пабло Сабалета, Александър Коларов, Туре Яя, Самир Насри и Алваро Негредо започнаха като титуляри за „гражданите“.

Още в третата минути гостите имаха възможност да открият резултата, след като Негредо проби остро от дясно и подаде към Джеко, чиито изстрел мина встрани от целта. Малко по-късно удар на Бони докосна лявата греда на вратата на Джо Харт. Фернадиньо изведе Сити напред в 14-ата минута. Бранителите на Суонзи не успяха да изчистят добре при един корнер пред вратата на Тремел, топката стигна до Фернандиньо, който реализира след силен изстрел по земя от границата на наказателното поле.

В заключителните минути на първата част домакините натиснаха своя съперник и стигнаха да изравнителен гол, след като Бони засече добре с глава едно центриране на Де Гузман. Телевизионните повторения обаче показаха, че нападателят бе в положение на засада при паса към него.

В началото на второто полувреме Негредо пропусна две добри възможности, но в 58-ата минута Туре Яя отново изведе Манчестър Сити напред в резултата. Котдивоарецът си изработи попадението сам, след като пое топката на границата на наказателното поле, проби между трима бранители и стреля в далечния ъгъл. В 66-ата минута Коларов покачи на 3:1, след като отне една топка от Раутлидж още преди центъра, напредна сам и стреля силно с десния крак. Топката рикошира в Каняс, а Тремeл също не успя да се намеси добре. В добавеното време Бони вкара втори гол след страхотен удар от около 25 метра, с което оформи крайния резултат.

Манчестър Сити излезе поне за няколко часа на първо място с две точки аванс пред Арсенал. Суонзи е на 11-а позиция с 21 точки.