Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Челси пропусна много, но победи Суонзи (видео)

Челси надигра напълно Суонзи на своя „Стамфорд Бридж“, но победи с минималното 1:0 „лебедите“ на „Боксинг дей“. Единственото попадение реализира Еден Азар в 29-ата минута, а играчите на Жозе Моуриньо пропуснаха половин дузина добри положения, с които можеха да запишат далеч по-изразителна победа. Въпреки това лондончани взеха задължителните три точки и в момента заемат второто място във временното класиране на Премиър лийг.

Ашли Коул, Давид Луиш, Хуан Мата, Оскар и Самуел Ето‘о се завърнаха в стартовия състав на Жозе Моуриньо. Цели шест промени пък бе направил в своя състав мениджърът на Суонзи Михаел Лаудруп.

Домакините бяха по-силният тим през първите 45 минути на „Стамфорд Бридж“, но успяха да стигнат само до един гол във вратата на Тремел. Негов автор бе Еден Азар, който проби отляво и стреля от около 20-ина метра. Ашли Уилямс попречи на вратаря на „лебедите“ в опита си да изчисти и топката се озова във вратата на Тремел – 1:0. Иначе Оскар и Тери пропуснаха добри положения преди този гол. Чех пък спаси много опасен изстрел на Васкес. Малко преди почивката Самуел Ето‘о не успя да направи 2:0, след като имаше чудесна възможност, но Тремел се намеси добре.

Секунди след подновяването на играта Ето‘о пропусна нов великолепен шанс. Хуан Мата го намери с перфектно центриране в малкото наказателно поле, но Тремел някак успя да спаси отново.

В крайна сметка Челси заслужено спечели трите точки, благодарение на което тимът заема второ място – на две точки от лидера Арсенал. Подреждането може да се промени след изиграването на дербито на върха между Манчестър Сити и Ливърпул.