Манчестър Сити чака Юнайтед на финал (видео)

Манчестър Сити разгроми с 6:0 закъсалия Уест Хам в първи полуфинал на турнира за Купата на лигата в Англия и изпрати недвусмислено послание до съгражданите от Юнайтед, които снощи се издъниха срещу Съндърланд в същата фаза на турнира.
С този резултат "гражданите" на практика обезсмислиха реванша след две седмици в Лондон. Сега могат само да "стискат" палци на "червените дяволи" да преодолеят Съндърланд и да се срещнат на финала след месец и половина, където евентуален успех ще ги легитимира като пълновластен господар на Манчестър.

Преди този мач футболистите на Сити бяха нанизали 53 гола в 14-те си домакински срещи на "Етихад Стейдиъм" през сезона и очакванията бяха, че резултатната им серия ще продължи.

Прогнозите започнаха да се потвърждават още преди да е изминал и четвърт час игра. В 12-ата минута Туре Яя видя възможност да изведе съотборника си Алваро Негредо и с пас от собствената половина го намери пред вратата на гостите. Въпреки, че беше атакуван от двама бранители, Негредо майсторски и хладнокръвно опъна мрежата.

Голът даде настроение на играчите на Сити, които трайно се настаниха в полето на гостите. Последователно мерника си опитаха Силва и Насри, но вратарят Адриан показа уменията си.
Феновете на Сити настръхнаха в 22-ата минута, когато Яя Туре получи травма и напусна терена с помощта на лекарите.
В негово отсъствие играчите на Сити стигнаха до втори гол, като отново се разписа Негредо.
В крайна сметка Туре получи медицински грижи и не се стигна до преждевременната му смяна.
Всички притеснения за състоянието на котдивоареца отпаднаха пет минути преди края, когато и той записа името си сред голмайсторите.

"Гражданите" явно бързаха да убият интригата в мача, тъй като над стадиона започна да се излива проливен дъжд, който щеше направи терена труден през второто полувреме.

В 49-ата минута Алваро Негредо оформи своя хеттрик, след като пое една рикоширала топка в наказателното поле след пас на Силва. Резултатът набъбна до 5:0 с гола на босненеца Един Джеко в 60-ата минута, но Сити продължи да играе много активно и да търси още попадения. Усилията на "гражданите" бяха възнаградени в 89-ата минута, когато след страхотна комбинация Джеко получи топката от Коларов и с плътен удар я прати в мрежата, за да оформи крайния резултат.

Манчестър Сити - Уест Хам 6:0

1:0 - Негредо (12)
2:0 - Негредо (26)
3:0 - Туре (40)
4:0 - Негредо (49)
5:0 - Джеко (60)
6:0 - Джеко (89)

Манчестър Сити: Пантилимон, Сабалета, Компани, Лескът, Клиши, Туре (), Гарсия, Насри, Силва, Негредо, Джеко.

Уест Хам: Адриан, Демел, Джонсън, МакКартни, О'Брайън, Нобъл, Диаме, Тейлър, Коул, Маига, Даунинг.