Норич пропусна да обърне Суонзи (видео)

Норич не успя да стигне до пълен обрат у дома срещу Суонзи, като двата отбора завършиха при равенство - 1:1, сблъсъка си от 16-ия кръг в Премиър лийг. Гостите поведоха с попадение на Нейтън Дайър още в 12-ата минута, но точно преди почивката Гари Хуупър изравни. През втората част домакините търсеха повече победата, но гредата и Мишел Ворм лишиха "канарчетата" от трите точки.

Двубоят започна перфектно за гостите, които още в 12-ата минута излязоха напред в резултата. Дълго подаване на Ашли Уилямс създаде объркване в отбраната на Норич, Дайър спечели въздушния двубой с Басонг, след което прехвърли Ръди за 0:1. Малко след това Мичу пропусна да удвои. Постепенно Норич взе инициатива и Хуупър пропиля една добра ситуация, а Ашли Уилямс изчисти от голлинията, спасявайки "лебедите". Логичното обаче се случи и в добавеното време на първото полувреме Гари Хуупър изравни след страхотен изстрел от въздуха около 25 метра. Това бе и четвърти гол за нападателя в последните шест мача.

В 69-ата минута удар с глава на Търнър рикошира в напречната греда. Мишел Ворм пък спаси сигурен гол след шут на Хуупър. Така гостите успяха да измъкнат токата от гостуването си на "Кероу Роуд". Неприятната новина за Лаудруп обаче е контузията на голмайстора от днес - Дайър, който напусна със съмнения за счупване.