Червен картон и обрат за две минути помогнаха на Лион (видео)

Отборът на Лион направи страхотен обрат в рамките само на две минути в гостуването си на Витория (Гимараеш) от група "I" на Лига Европа. Французите спечелиха с 2:1 и така си гарантираха първото място в крайното класиране.

Португалците първи откриха резултата в мача в 11-ата минута с попадение на Томане. В 62-ата минута обаче Педро Корея събори Йоан Гуркюф в наказателното поле и съдията посочи бялата точка и му показа червен картон. Бафетимби Гомис пък възстанови равенството след точно изпълнение на наказателния удар. Само две минути по-късно Фери отбеляза втори гол за гостите, които така направиха пълен обрат в мача.

Тази победа на Лион на практика направи другия мач в групата само протоколен. В него Бетис и Риека не излъчиха победител и не впечатлиха с играта си за скромното 0:0.

Така Лион завършва на първото място в групата с актив от 12 точки, докато Бетис завършва втори с 9 точки и също продължава напред в турнира. Витория и Риека приключват участието си дотук.