Шест от шест за Тотнъм (видео)

Тотнъм завърши по перфектен начин кампанията си в груповата фаза на Лига Европа. "Шпорите" отдавна си бяха гарантирали първото място и класиране за 1/16-финалите, но искаха да зарадват феновете на "Уайт Харт Лейн" с нов успех. Така и стана. Макар и без много от титулярите си, тимът на Андре Вилаш-Боаш срази с 4:1 Анжи и стана един от двата тима, които постигнаха по 6 победи в групите.

С хеттрик за Тотнъм се отчете Роберто Солдадо, а един гол добави Люис Холтби. Почетното попадение за гостите от Русия отбеляза защитникът Евертон.

Руснаците бяха спокойни за второто си място и играха без особена мотивация. Още до 16-ата минута Солдадо на два пъти простреля Евгений Помазан, но в края на полувремето централният бранител Евертон върна един гол след кратко разбъркване в наказателното поле. Най-красивият момент в мача беше голът на Холтби малко след почивката. Германецът технично пое топката и с елегантен удар я прати във вратата на Анжи. 20 минути преди края Солдадо беше точен от дузпа и оформи хеттрика си.

ТОТНЪМ - АНЖИ 4:1 (2:1)
1:0 Солдадо (7)
2:0 Солдадо (16)
2:1 Евертон (44)
3:1 Холтби (54)
4:1 Солдадо (70) д.