Мьонхенгладбах продължава да пише история (видео)

Дори участникът в Шампионската лига Шалке 04 не намери сили да се наруши хегемонията на Борусия (Мьонхенгладбах) на свой терен от началото на сезона в Бундеслигата. Тимът на Лусиен Фавре записа осма поредна победа на "Борусия Парк", след като надви "кралскосините" с 2:1 в среща от 15-ия кръг. Това е нов клубен рекорд на отбора от Западна Германия по поредни успехи на свой терен за първенство. Дори Борусия вече е еднолично начело по този показател в шампионата. Още по-важното за Мьонхенгладбах е, че съставът дръпна с цели 7 точки на Шалке в битката за четвъртото място, което праща в Шампионската лига. "Жребчетата" дори се изравниха по точки с третия Борусия (Дортмунд) преди неговия мач с Байер (Леверкузен) по-късно тази вечер.

Днес Борусия успя да спечели заради ключов момент в края на първото полувреме. В 45-ата минута, при резултат 1:1, съдията Феликс Цвайер отсъди дузпа в полза на домакините и показа втори жълт картон на Бенедикт Хьоведес от Шалке, след като прецени, че бранителят умишлено е играл с ръка в наказателното поле. Макс Крузе реализира от 11-те метра и това в крайна сметка донесе трите точки на сметката на домакините.

Иначе гостите от Гелзенкирхен имаха шанса да поведат, също от наказателен удар. В 17-ата минута Кевин-Принс Боатенг беше задържан от Юлиан Корб на метър от голлинията точно когато щеше да реализира на празна врата. Интересното е, че тук реферът също можеше да извади червен картон на десния бек на домакините, но се задоволи само с официално предупреждение. Джеферсън Фарфан откри резултата с мощен изстрел, който за малко щеше да бъде спасен от Марк-Андре тер Щеген.

В 25-ата минута отборът на Борусия възстанови равенството с уникално изпълнение на Рафаел. Преотстъпеният от Динамо (Киев) бразилец заби топката в мрежата с мощен шут, фиксирайки осмото си попадение от началото на сезона в шампионата.

През второто полувреме и двата отбора имаха възможности, но до ново попадение не се стигна. Така за Шалке приключва кошмарна седмица, в която те също така бяха елиминирани от турнира за Купата на Германия. Идната сряда отборът на Йенс Келер трябва да се преобрази, за да надвие Базел у дома в среща от Шампионската лига, за да може да се класира за фазата на преките елиминации.