Борусия (М) продължава да следва примера на Байерн и Дортмунд (видео)

С голове в последните 20 минути Борусия (Мьонхенгладбах) обърна Нюрнберг от 0:1 до 3:1 в късния съботен мач от програмата на 12-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът на Лусиен Фавре продължа да бъде безгрешен на свой терен този сезон - шест победи от шест домакинства, като по този показател се нареди до Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), които са другите два безкомпромисни състава у дома.

Срещата се запомни с две много спорни съдийски отсъждания, които повлияха върху развоя на двубоя.

"Франките" започнаха по-добре и в 8-ата минута Йосип Дърмич пропусна сам срещу Марк-Андре тер Щеген. В 21-ата минута обаче швейцарският нападател не сгреши и изведе гостите напред - 1:0.

В 53-ата минута пак Дръмич пак се оказа сам срещу вратаря на домакините, но се забави и топката му беше отнета.

Чак в 63-ата минута Борусия имаше първото опасно положение, но от няма и два метра Рафаел стреля в тялото на стража Рафаел Шефер. Секунди след това домакините претендираха за дузпа, след като Тимъти Чандлър игра с ръка в наказателното поле. Реферът Кристиан Дингерт си замълча, макар да беше спрян пътят на топката към вратата.

Все пак тимът от Мьонхенгладбах успя да изравни. В 72-ата минута Хуан Аранго напомни за себе си с блестящ изстрел с левия крак - 1:1. След още три минути обратът беше факт. Аранго центрира от ляво и Никлас Щарк изрита топката в собствената си мрежа - 2:1. Футболистът на Нюрнберг се беше появил в 62-ата минута на мястото на Пер Нилсон. Шведът получи лека контузия и наставникът Хертян Фербеек побърза да го смени. При излизането си обаче Нилсон вдигна скандал на треньора с твърдението, че положението му не е било толкова зле, че да се налага смяна.

Най-спорната ситуация дойде в 80-ата минута. Тогава Дърмич стреля, топката се отби в напречната греда и като че ли падна зад голлинията на вратата на Борусия. Съдиите обаче не зачетоха претенциите на гостите за попадение.

В 86-ата минута Патрик Херман реши всичко с гол за 3:1 след недотам добра намеса на Шефер.

Този успех върна Борусия на четвъртото място на 6 точки от Борусия (Д) и Байер (Леверкузен), които делят втора/трета позиция с равен актив. Нюрнберг пък продължава да няма победа и е последен.