Мьонхенгладбах остава единствен като Байерн

Борусия (Мьонхенгладбах) записа седма победа от седмо домакинство в Бундеслигата, надигравайки Фрайбург с 1:0 в последния двубой от 14-ия кръг в Бундедслигата. Рафаел реализира единственото попадение след 63 минути игра. Така тимът на Лусиен Фавре и този на Байерн (Мюнхен) остават единствените в германския елит със 100-процентов актив на свой терен от началото на сезона. Отделно това е пети пореден успех изобщо на Борусия, с което отборът се затвърди на четвърта позиция на три точки от Борусия (Дортмунд).

Днес играчите от Мьонхенгладбах не направиха най-добрия си мач, но пък и съперникът не хвърли достатъчно усилия, че да си тръгне поне с точка. След няколко пропуска на Патрик Херман и Макс Крузе "Борусия Парк" "избухна" в 63-ата минута, когато Рафаел беше точен на празна врата след пас на Оскар Вендт.

Седмата загуба на Фрайбург оставя отбора на 16-ото място, което праща на бараж за оцеляване.