Борусия (Мьонхенгладбах) катурна Щутгарт за четвърта поредна победа (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) продължава чудесното си представяне в Бундеслигата напоследък. Тази вечер тимът записа четвъртата си поредна победа след като надигра Щутгарт с 2:0 като гост на "Мерцедес Бенц Арена" в първия мач от 13-ия кръг в Бундеслигата. Точни за успеха на гостите бяха Рафаел в 37-ата и Оскар Вендт в 73-ата минута.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като и двата тима имаха своите възможности. Гостите обаче показаха повече съсредоточеност в атака и в 37-ата минута стигнаха до откриване на резултата. Тогава Патрик Херман овладя пред наказателното поле, обърна се и изведе Рафаел, който напредна и от близо прати топката в мрежата за 0:1.

През втората част Щутгарт опита да натисне, но пък така се оголи в отбрана и в 73-ата минута Херман успя да спаси една топка на аутлинията и да върне за Вендт, който със силен удар простреля вратата на Свен Улрайх за 0:2. До края гостите дори можеха да направят победата си още по-убедителна, но не се възползваха при няколко хубави контраатаки.

С този успех Борусия излезе на 4-ата позиция в таблицата с 25 точки. Щутгарт пък е 8-ми с 16 точки в актива си.