Ман Сити се подигра с безобидния Тотнъм (видео)

Манчестър Сити разгроми Тотнъм с 6:0 на "Етихад Стейдиъм" и се изкачи на четвърто място във временното класиране. Резултатът бе най-малкото, с което се отърваха "шпорите", които не показаха абсолютно нищо градивно и разочароваха тотално привържениците си. Сити пък продължава да играе изключително резултатно на свой терен, като отборът има вече 34 отбелязани попадения в актива си от началото на сезона. Хесус Навас сложи начало на головата серия още в 14-ата секунда, а до почивката преднината на домакините стана класическа след автогол на Раниере Сандро (34') и попадение на Серхио Агуеро (41'). През втората част Кун (50'), Алваро Негредо (55') и нов гол на Хесус Навас (90') оформиха разгрома.

Костел Пантилимон запази мястото си на вратата на "гражданите" въпреки очакванията, че Мануел Пелегрини ще върне Джо Харт в титулярния си състав след доброто му представяне в контролата с Германия. Иначе мениджърът на "небесносините" бе направил пет промени в сравнение с тези, които започнаха при загубата от Съндърланд в миналия кръг. Пабло Сабалета, Матия Настасич, Гаел Клиши, Фернандиньо и Хесус Навас стартираха като титуляри.

Андре Вилаш-Боаш пък бе сменил цели шестима от своите титуляри. Юго Лорис се завърна на вратата, а Ерик Ламела започна за първи път за Тотнъм в двубой от Премиър лийг. Юнес Кабул, Сандро, Аарън Ленън и Люис Холтби също стартираха в този двубой.

Още в 14-ата секунда Хесус Навас даде преднина на Манчестър Сити срещу Тотнъм. Юго Лорис направи груба грешка, подарявайки топката на Агуеро. Аржентинецът стреля силно, стражът успя да избие, но Навас стигна до топката и с много хубав прехвърлящ удар я прати в далечния ъгъл - 1:0.

В петата минута Тотнъм бе близо до изравняването, но Демикелис изчисти от голлинията шут на Ламела.

Домакините удвоиха аванса си в 34-ата минута. Лорис отново не изчисти добре с крак, с което сложи началото на атаката на "гражданите". Топката стигна до Агуеро, чиито изстрел бе избит, но след това Негредо направи добавка и след рикошет Сандро си отбеляза автогол за 2:0. Серхио Агуеро оформи класиката в 41-ата минута, след като засече отблизо центриране на Навас отдясно.

Тоталната доминация на Манчестър Сити продъжли и след почивката и в 50-ата минута Агуеро покачи на 4:0 с втория си гол в мача. Туре Яя проби след много добро двойно с Навас, след което центрира перфектно към Кун, който реализира 14-ия си гол в последните 11 мача. Минута след това хубав изстрел на Насри срещна напречната греда.

В 55-ата минута Негредо закръгли на 5:0. Фернандиньо изведе испанеца, който финтира Доусън и със силен удар постреля Лорис. В добавеното време Навас довърши Тотнъм. Ламела загуби топката, Милнър изведе с дълго подавене Навас, който стреля покрай Лорис за крайното 6:0.

С успеха Манчестър Сити се изкачи на четвърто място във временното класиране с 22 точки. По-късно днес обаче "небесносините" могат да бъдат изместени от тази позиция от градския си съперник Юнайтед, който гостува на Кардиф. Тотнъм е на девето място с 20 точки и отрицателна голова разлика.