Радуканов: Ако мачът бе 60 минути, продължавахме

Наставникът на Славия Милен Радуканов обяви след загубата с 0:2 от Локо Сф, че неговият тим е бил по-добър през по-голямата част от срещата.

"Жалко, че отпадаме. Съжалявам, че не можахме да спечелим. Ако мачът бе 60 минути, щяхме да се класираме. Не мога да не съм доволен от 60-те минути. Говорихме си, че трябва да вкараме гол, а не да чакаме края на мача.

Когато побеждаваме, побеждаваме всички - когато губим, губим всички. Треньорите имахме големи амбиции, както досега в кариерите си. Опитахме да ги предадем на играчите. Но не стана. Както и да е - нямахме избор. Вижда се някакъв живец, имаше и хубави моменти. Съжалявам, че не спечелихме, защото щяхме да сме с три победи и обстановката за работа щеше да е по-добра.

Ситуацията е тежка, а отбор се гради по-лесно когато има положителни резултати. След първия гол футболистите се стресираха. Манталитет, за това говорим. Говорихме, че търсим победа, а не само продължаване напред. До 60-та минута търсихме гол, а не пазехме резултата, държахме инициативата. Ако вие сте на друго мнение, явно сте гледали друг мач", каза Радуканов след изненадващото домакинско поражение на белите с 0:2 от Локомотив (София) в мач реванш от турнира за купата на България, което в крайна сметка им коства и продължаването напред.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg