Локо Сф сътвори чудо и изхвърли Славия (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) сътвори чудо и изхвърли Славия от надпреварата за купата на България. Тимът от "Надежда" победи "белите" с 2:0 като гост в мач реванш от 1/8-финалите за купата на България. Първата среща в "Надежда" завърши 2:1 в полза на Славия, но с общ резултат 3:2 Локомотив продължава напред.

Първото полувреме бе доста скучно. Двата тима наблегнаха на играта в центъра и рядко поглеждаха към противниковата врата. Все пак домакините бяха една идея по-настойчиви и успяха да създадат няколко що-годе смислени атаки. При една от тях в 14-ата минута само късметът попречи на "белите" да поведат в резултата.

Да Силва напредна през центъра и след като премина през двама играчи подаде към Галин Иванов. Фланговият състезател си пое добре топката и потърси удар по диагонала, като кълбото срещна страничния стълб. От своя страна пък възпитаниците на Стефан Генов бяха толкова инертни, че не успяха да застрашат Георги Петков нито веднъж.

През вторите 45 минути Локомотив излезе на терена напълно преобразен.
В 53-ата минута гостите вкараха гол при първата си сериозна атака. Маркиньос изведе Басея отдясно, който влезе навътре и с левия крак прониза Петков.

В 80-ата минута гостите от "Надежда" вкараха второ попадение. Искрен Писаров майсторски се освободи от защитник на "белите" и центрира към Том, който с глава опъна мрежата. Три минути по-късно Маркиньос разтресе горната греда след удар с десния крак.

До края на срещата Локомотив предимно атакуваше и почти не остави шанс на своя опонент. Все пак в даденото от съдията допълнително време Славия се опита да се докопа до продължение. Домакините хвърлиха в атака целия си наличен потенциал, включително и стража Петков, но силите така и не им достигнаха.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg

СЛАВИЯ - ЛОКО СФ 0:2