Комичен автогол закопа отбора на Живко Миланов срещу звездния Динамо (видео)

Динамо (Москва) победи с минималното 1:0 Том и се върна на 4-ото място в руската Премиер лига. Пълният със звезди състав на Дан Петреску трябваше да трепери до последно срещу един от фаворитите за изпадане, а трите точки дойдоха с автогол на Максим Бордачов преди почивката.

Живко Миланов игра цял мач за гостите, а Пламен Николов отново не попадна в групата за двубоя. Насатвникът на Динамо Дан петреску не можеше да разчита на Кевин Курани, който най-вероятно ще пропусне всички мачове до края на годината. В атака си партнираха Александър Кокорин и Андрий Воронин, а на пейката останаха футболисти като Юрий Жирков, Кристофър Самба и Балаш Джуджак.

Динамовци на всяка цена искаха да стигнат до бърз гол, но атаките им не носеха никаква острота и защитата на Том се справи с първоначалния домакински натиск. Единствените по-интересни моменти пред вратата на Петер Вашек бяха един пропуск на Кокорин и далечен изстрел на Игор Денисов, който не затрудни стража на Том.

В средата на полувремето Живко Миланов и Алан Касаев щяха да стигнат до бой, но съдията Сергей Иванов бързо ги успокои с по един жълт картон. Виновник в ситуацията беше крилото на Динамо, който имаше претенции за дузпа и след като такава не беше отсъдена, реши да търси саморазправа с българския бранител.

Динамо поведе в 42-ата минута след нелеп автогол на Максим Бордачов. Играчът на гостите се опита да попречи на Кокорин да стреля, но вместо това прати топката в собствената си врата. Домакините се опитаха веднага да се възползват от шока в редиците на Том и Ионов имаше шанс да покачи на 2:0, но стреля встрани от целта.

След почивката Динамо се върна в собствената си половина и разчиташе на контри, особено след влизането на бързите Джуджак и Жирков. Съставът на Петреску изглеждаше стабилен в защита и не даваше никакви шансове на Игор Портнягин и Кирил Панченко.

Гостите обаче получиха своята възможност да стигнат до точката в 84-ата минута, когато Павел Голишев напредна в наказателното поле и мощният му удар попадна в сглобката на вратата.

В класирането отборът на Василий Баскаков е на 14-о място с 9 точки. В следващия кръг Живко Миланов и компания са домакинин на Локомотив (Москва).