Арсенал се укрепи на върха, след като десетима "артилеристи" пречупиха Кристъл Палас (видео)

Арсенал победи с 2:0 Кристъл Палас като гост, благодарение на което увеличи преднината си на върха в Премиър лийг на пет точки преди изиграването на останалите двубои от деветия кръг. Микел Артета изведе "артилеристите" напред в резултата в 47-ата минута от дузпа, а двайсетина минути след това халфът получи директен червен картон за спорно нарушение срещу Шамак. Три минути преди края на редовното време Оливие Жиру оформи крайното 0:2.

Шест промени бе направил временният мениджър на Кристъл Палас Кийт Милън в сравнение с тези, които започнаха при разгрома от Фулъм в началото на седмицата (1:4). Дани Габидон, Кагишо Дикгакой, Джероум Томас, Бари Банън, Адлен Гедиура и Маруан Шамак стартираха като титуляри.

Матийо Фламини и Санти Касорла се завърнаха сред титулярите на Арсенал, заменяйки Джак Уилшир и Томаш Росицки, които останаха на резервната скамейка. Още в осмата минута Фламини напусна принудително терена заради контузия и бе заменен от младия Серж Гнабри.

Противно на очакванията, домакините бяха по-опасният тим през първата част, макар че Арсенал владееше повече топката. Шамак и Гедиура обаче не успяха да завършат добре няколко добри контри на Кристъл Палас. Жиру и Рамзи пък пропуснаха най-добрите възможности, открили се пред гостите.

В самото начало на второто полувреме Гедиура влезе безумно в краката на Гнабри - дузпа за Арсенал. Микел Артета бе точен от бялата точка, с което изведе "артилеристите" напред в резултата. В 66-ата минута голмайсторът Артета получи директен червен картон заради много спорно нарушение срещу Шамак.

В 74-ата минута Кристъл Палас бе близо до изравняването, но силен удар на Уорд рикошира в напречната греда, след като преди това Шчесни успя да докосне топката. Малко след това стражът на Арсенал спаси и опасен удар от воле на Йединак.

Три минути преди края Оливие Жиру реши всичко в този мач, след като засече с глава перфектно центриране на Аарън Рамзи.

Арсенал е на първо място с 22 точки, докато Кристъл Палас остава на предпоследно място с едва три точки.