Без Бербатов Фулъм е аут, голеади в "Кепитъл Уан Къп" (видео)

Без българския си нападател Димитър Бербатов, който бе изваден от групата и получи почивка от мениджъра Мартин Йол, лондонският Фулъм се сбогува с надпреварата "Кепитъл Уан Къп", след като загуби драматично от Лестър с 3:4 на "Кинг Пауър Стейдиъм". Уго Родайега се разписа на два пъти за "котиджърс", но това не бе достатъчно за гостите от Лондон да стигнат дори до продължения срещу "лисиците". Йоргос Карагунис бе на път да прати мача в добавено време, след като изравни за 3:3 в 87-ата минута, но Лойд Дайър с попадение в 89-ата донесе успеха на домакините.

Родайега откри резултата в 18-ата минута, но още преди почивката Лестър обърна резултата в своя полза с голове на Уес Морган в 41-ата и Крис Ууд в 45-ата. Игнаси Микел направи резултата 3:1 малко след почивката, но Родайега и Карагунис върнаха Фулъм в мача. Минута преди края на редовното време обаче Лойд Дайър донесе победата на домакините.

Подобни проблеми нямаше друг лондонски тим - Уест Хам, който се разправи с един от лидерите в "Чемпиъншип" - Бърнли и след победа с 2:0 като гост се класира за 1/4-финалите на турнира. Две дузпи донесоха успеха за възпитаниците на Сам Алърдайс в края на мача, като точни от бялата точка бяха Матю Тейлър в 76-ата минута и Джак Колисън в последната 90-а.

Още една голеада, подобна на тази между Лестър и Фулъм, представиха и отборите на Бирмингам Сити и Стоук. Питър Льовенкрандс вкара мача в продължения с голове в 85-ата и 90-а минута, въпреки че домакините бяха с човек по-малко на терена и изоставаха с 1:3. Кенуайн Джоунс изведе отново гостите напред в 94-ата минута, но точно две минути преди изтичането на продълженията Бирмингам отново стигна до изравняване. Точен за домакините бе резервата Оли Лий с първия си гол в професионалния футбол. Въпреки това при дузпите "грънчарите" не пропуснаха нито една и с резултат 4:2 се класираха на 1/4-финалите въпреки точните удари на голмайсторите за Бирмингам от редовното време Оли Джоунс и Питър Льовенкрандс.

Лестър - Фулъм 4:3
0:1 - Родайега (18)
1:1 - Морган (41)
2:1 - Ууд (45)
3:1 - Микел (53)
3:2 - Родайега (54)
3:3 - Карагунис (87)
4:3 - Дайър (89)