Отлични новини за Лудогорец от Загреб (видео)

Динамо (Загреб) и ПСВ Айндховен завършиха 0:0 в двубой от група "В" на Лига Европа, в която е и българският шампион Лудогорец. Резултатът е перфектен за тима от Разград, който след трите си поредни победи има аванс от 5 точки на върха в класирането. Ако в следващия кръг "орлите" победят отново Черноморец (Одеса), те ще си осигурят предсрочно участие във фазата на директните елиминации.

Изненадващо или не, първото полувреме принадлежеше изцяло на домакините. Футболистите на Динамо заредиха атаки към вратата на Титон от самото начало и само великолепните намеси на полския страж запазиха вратата на "филипсите" суха. Първата добра възможност за Динамо дойде в 10-ата минута, но Брозович стреля от фаул право в стената. Три минути по-късно хърватите разиграха хубава комбинация по десния фланг, но след ниското центриране топката беше изчистена.

В 17-ата минута Ел Араби Судани стреля по диагонала, но Титон изби. След половин час игра Судани излезе очи в очи с вратаря на ПСВ, но отново пропусна. Гостите бяха близо до гола само веднъж, когато след корнер топката беше засечена с глава, но бранител на Динамо изчисти малко пред голлинията.

След почивката срещата беше по-равностойна и причината беше, че домакините отпаднаха физически. Те не можеха да разчитат и на феновете си, защото заради наказание мачът се игра пред празни трибуни. ПСВ обаче игра много слабо и с нищо не показа, че иска трите точки. Съставът на Филип Коку атакуваше рядко и застраши Оливер Зеленика само с два далечни изстрела на Морис Депай.

В крайна сметка Динамо взе първа точка в групата, а ПСВ остана на второ място в класирането, но вече изостава с цели 5 точки от Лудогорец.