Лудогорец продължава да смайва Европа - Черноморец е потопен, голямата цел е близо (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец продължава да смайва Европа. Шампионът на България записа трета поредна победа в груповата фаза на Лига Европа и по този начин запази лидерската си позиция. "Орлите" победиха като гост Черноморец Одеса с 1:0, като единственото попадение в срещата бе дело на Христо Златински.

Лудогорец стигна изключително трудно до успеха, като той дойде и с помощта на късмета, който в днешната вечер покри българите. Домакините създадоха доста голови положения, но за радост, не успяха да вкарат нито едно от тях. От своя страна пък възпитаниците на Стойчо Стоев показаха характер и мъжество, което ми позволи да ликуват.

Със спечелените три точки в днешния двубой голямата цел пред "орлите" е все по-близо. При победа над Черноморец на стадион "Васил Левски", Лудогорец със сигурност ще излезе от групите и ще напише нова славна страница в своята история. До голяма степен това може да се случи и при равен резултат.

Още с първия съдийски сигнал домакините осъществиха натиск и успяха да сътворят няколко мелета пред вратата на Владислав Стоянов. Стражът обаче на няколко пъти се намеси добре и не позволи на топката да посети мрежата. В 20-ата минута Черноморец създаде най-чистото голово положение, но Антонов не уцели вратата, след като бе оставен непокрит отдясно.

Лудогорец все пак успя да преодолее първоначалния шок и даде своя отговор в 30-ата минута. Вирджил Мисиджан проби отляво и центрира като топката кацна на напречната греда.

В 38-ата минута стражът на "орлите" Стоянов показа висока класа и спаси топовен шут на Минейро.

В самия край на първата част щастието се усмихна на "зелените". Христо Златински отправи силен удар от фаул и топката попадна право във вратаря. Стражът направи несполучлив опит да боксира и кълбото влезе в мрежата.

Втората част стартира с положение пред вратата на домакините. В 56-ата минута Лудогорец бе на крачка от втори гол. Жуниор Кишада майсторски се освободи от защитник на Одеса и с левия крак потърси удар в далечния ъгъл, който профуча на сантиметри от страничния стълб.

Следващите десетина минути бяха инфарктни за българския тим. Черноморец направи няколко скоростни атаки и само неумението пред гола спаси "орлите". С пропуски за украинците се отличиха Диденко и Прийомов.

В 71-ата минута Стоянов направи феноменално спасяване, хвърляйки се в краката на футболист на Одеса, който бе оставен сам на няколко метра от вратата. Минута по-късно последва нов пропуск. Риера се озова очи в очи със Стоянов, но за радост на "орлите" не уцели очертанията на вратата и кълбото излезе в аут.

Преди двете инфарктни ситуации Мисиджан можеше да реши всичко в полза на българския шампион, когато Платини го изведе очи в очи с домакинския страж, но бързоногото крило стреля право във вратаря.

ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1